kolos

 

      Днями відбулось засідання президії Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України. У роботі президії взяли участь фахівці Федерації профспілок України.

 

       Президія розглянула підсумки роботи ФСТ «Колос» АПК України за 2012 рік. Підвела підсумки пошукових сільських спортивних змагань серед вихованців спортивних шкіл та визначила переможців конкурсу серед спортивних журналістів «Колос» спортивний». Також було затверджено календарний план спортивних заходів та кошторис витрат центральної ради товариства на 2013 рік, розглянуто низку актуальних питань діяльності товариства.

    У своєму виступі, головуюча на засіданні – перший заступник голови ВФСТ «Колос» Марія Власенко наголосила на тісній співпраці товариства з Федерацією профспілок України, Міністерством агропромислової політики та продовольства України та з Державною службою молоді та спорту України, розповіла про досягнення товариства за рік, що минув. Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариства «Колос» АПК України об’єднує працівників та студентів понад 10 тисяч підприємств, установ, організацій та навчальних закладів. Оздоровчою роботою охоплено понад 450 тисяч осіб. Понад 126 тисяч осіб постійно займаються 67 видами спорту у спортивних секціях та ДЮСШ. Марія Власенко зупинилась на ряді проблемних питань товариства у цілому та окремо на проблемах осередків товариства обласного та районного рівнів. Найболючіша з яких - відсутність фінансової підтримки на місцевому рівні у шести областях. Недостатність фінансування на проведення всеукраїнських спортивних заходів. Так, тільки на проведення всеукраїнських змагань товариства необхідно 24 млн.грн., а загальний бюджет Центральної ради товариства складає 9 млн.грн. і це разом з заробітною платнею і комунальними витратами. Марія Власенко зачитала заяву Миколи Присяжнюка, щодо припинення ним повноважень голови всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України. Президія товариства задовольнила заяву.

     Директор департаменту фізичного виховання та масового спорту Державної служби молоді та спорту України Ніна Уманець, звернула увагу присутніх на необхідність підтримувати на місцях розвиток мережі центрів здоров’я «Спорт для всіх», що утворює і фінансує місцева влада. Консолідація зусиль комунальних закладів спорту та первинних ланок ФСТ «Колос» повинна стати системою роботи на місцях наголосила Ніна Уманець. Вона порадила скористатись досвідом роботи Харківської області де у всіх районах утворені і діють комунальні заклади «Спорт для всіх».

     Головний спеціаліст апарату ФПУ Геннадій Колумбет зупинився на питаннях співпраці Федерації профспілок України з Всеукраїнським фізкультурно-спортивним товариством «Колос» АПК України. Він підкреслив, що завдяки зусиллям керівництва ФПУ та ФСТ «Колос», «Україна» та «Спартак» питання підтримки фізкультурно-спортивних товариств та збереження мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл включено до проекту Генеральної угоди на 2013-2015 роки між Урядом, роботодавцями та профспілками. Генеральну угоду заплановано підписати

20 лютого ц.р. у День соціальної справедливості. Одночасно Геннадій Колумбет запропонував терміново інформувати Федерацію профспілок України про факти закриття спортивних шкіл, перепрофілювання або закриття спортивних споруд незалежно від форми їх власності, з метою прийняття профспілками рішучих дій проти такого свавілля.

   Члени президії відмітили обласні організації Вінницької, Запорізької та Хмельницької областей за відмінну організацію та проведення пошукових сільських спортивних змагань серед вихованців спортивних шкіл товариства, на яких виявлено понад тисячу талановитих дітей.

   Переможцем конкурсу серед спортивних журналістів «Колос» спортивний» визнано Миколу Моторного, газета «Сільські вісті». Кращим радіожурналістом визнано Вадима Корженко, програма «Планета спорту», НРКУ, Київ.

     Члени президії вирішили продовжити роботу по підготовці нової редакції Статуту всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», та затвердили склад збірних команд товариства з видів спорту на 2013 рік у загальній кількості 1441 чоловік. Президія надала згоду на передачу одного зі стадіонів Чернігівської обласної ради товариства у комунальну власність, з умовою подальшого безкоштовного використання для членів товариства та проведення капітального ремонту спортивної споруди за рахунок місцевого бюджету. Президія вирішила питання скликання позачергового зїзду Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України розглянути на наступному засіданні президії товариства.

 

 

Департамент розвитку профспілкового руху ФПУ