537158

 

У першому засіданні Кабінету міністрів України цього року, яке відбулося 3 січня, взяв участь заступник Голови СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк. Спеціально для Офіційного веб-порталу ФПУ він прокоментував підсумки урядового засідання.

 

- Вітаючи з Новим 2013 роком присутніх Прем’єр-міністр України М.Я.Азаров наголосив на тому, що спираючись на досягнення минулого року, потрібно вже у січні надати динамічний старт економічним процесам, соціальним перетворенням та законопроектній діяльності, щоб підтримати належний темп роботи у ц.р. Він звернув увагу на те, що з початку цього року набувають чинності такі фундаментальні, надзвичайно важливі для розвитку країни нормативні документи як закони:

 

- про зайнятість населення;

- про екстрену медичну допомогу;

- про громадські об'єднання;

- про Державний земельний кадастр;

- про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки та ін.

 

Головне завдання нового закону про зайнятість – зазначив М.Я.Азаров, - дати можливість підтримати найбільш вразливі верстви населення та створити нові робочі місця. Так, передбачено, що роботодавець, який працевлаштовує молодь на перше робоче місце, а також осіб віком від 50 років строком не менше ніж на 2 роки, буде отримувати компенсацію витрат, пов'язаних із сплатою єдиного соціального внеску протягом першого року. Закон також передбачає стимулювання місцевої влади до створення нових робочих місць шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу в частині збільшення нормативу відрахувань від податку на доходи фізичних осіб, який зараховується в доходи місцевих бюджетів, з 25% до 100%. Документом регламентується надання стартових виплат молодим працівникам, які погодилися працювати у сільській місцевості, запроваджується професійне навчання безробітних на замовлення роботодавця під конкретне робоче місце, а сплачувати кадровим агентствам за пошук роботи відтепер мають виключно роботодавці.

 

З 1 січня 2013 року починають діяти окремі положення Бюджетного і Податкового кодексів, а також законів про регулювання містобудівної діяльності, про безоплатну правову допомогу та про адміністративні послуги. Так, з початку року припинено надання низки платних адміністративних послуг. Зокрема, відомості до реєстрів та інших інформаційних баз адміністративних органів вносяться безкоштовно, запроваджено автоматизований доступ адміністраторів до необхідної для надання адміністративних послуг інформації. В усіх великих обласних центрах та містах створено 103 центри надання адміністративних послуг, що дає можливість отримувати їх за принципом «єдиного вікна». Треба значно прискорити цю роботу зі створення мережі в усіх регіонах, - зазначив М.Я.Азаров.

 

Також він нагадав, що з 1 січня ставка податку на прибуток знижена з 21% до 19%, а для галузі ІТ діє стимулююча ставка всього 5% та нульова ставка оподаткування податком на додану вартість. На переконання урядовця, нововведення у законодавстві мають значно спростити умови діяльності бізнес-структур, стимулювати модернізацію вітчизняної промисловості, розширити виробництво і сприяти створенню додаткових робочих місць.

 

Держава цілим комплексом заходів підтримує розвиток сільськогосподарського машинобудування, авіаційної промисловості, суднобудування тощо, - заявив глава Уряду. Нам треба відновити роботу нафтопереробної, хімічної галузі, електрометалургії. Для цього насамперед потрібно добитися реалізації уже прийнятих рішень, спрямованих на зменшення виробничих витрат вітчизняних виробників у цих галузях.

 

Серед завдань, що були названі очильником Уряду:

- необхідність у 2013 році активізувати економічний розвиток держави, щоб протягом року забезпечити як мінімум до 3,5% зростання ВВП;

- залучити інвестиційні ресурси, покращити інвестиційний клімат, активніше проводити дерегуляцію;

- створити власне потужне сільськогосподарське машинобудування, щоб в Україні будувалися власні тепловози, вагони і швидкісні потяги, щоб українські ІТ-новації впроваджувалися насамперед на вітчизняному ринку;

- необхідно ефективно управляти програмою імпортозаміщення, скорочення негативного сальдо зовнішньоторгового балансу.

 

«На 1 січня боргів, як ми і обіцяли, немає, - підкреслив М.Я.Азаров. На погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів усіх рівнів, із державного бюджету було додатково виділено 3,3 мільярда гривень. Вимагаю від керівників міністерств і відомств, регіональних адміністрацій з перших днів нового року взяти цю ситуацію під особливий контроль. Зарплати, відпускні, лікарняні, соціальні допомоги тощо повинні виплачуватись повністю і вчасно. Треба організувати роботу таким чином, щоб раз і назавжди поставити крапку в цій темі.

 

Вимагаю також, щоб Міністерство соціальної політики запровадило щотижневий моніторинг виплати зарплати і соціальних допомог. І регулярно доповідало Уряду про стан справ. У нашому порядку денному більше не повинно бути питання боргів із зарплати. Поточного року має запрацювати програма індустріального будівництва житла, а також продовжуватись капітальне будівництво соціальної інфраструктури. Перинатальні центри, лікарні, школи, дитячі садки, інфраструктурні об’єкти повинні здаватися чітко в строк, і ніяк інакше, а також жорстко за графіком – за це я особисто буду суворо питати», – запевнив Прем’єр.

 

Також у 2013 році треба значно прискорити розвиток транспортної галузі, багато зробити для підвищення якості та ефективності пасажирських і вантажних перевезень.

 

Ми будемо будувати автостради і швидкісні залізниці, оновлювати парк технікою вітчизняного виробництва, - пообіцяв М.Я.Азаров.

 

Він вважає, що Україна має всі можливості використати позитивний фундамент, закладений проведенням Євро-2012, для розвитку туристичної галузі і активної експлуатації сучасної спортивної інфраструктури.

Прем’єр-міністр назвав перетворення, що чекають нас у наступному році,  принциповими, важливими й масштабними для подальшої модернізації вітчизняної економіки.

 

На цьому акцентував увагу представник профспілок на засіданні Кабінету Міністрів.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ