IMG 0802

 

У середній загальноосвітній школі № 189 м. Києва відбувся урок пам’яті Василя Стуса. Своїми враженнями поділилась учениця 11-а класу Аліна Кудрицька:

 - Нещодавно до моєї школи завітали дуже цікаві особистості Олег Шаромигов і Василь Овсієнко. Ці люди розповіли всю правду про життя Василя Семеновича Стуса.

     Василь Овсієнко – товариш Василя Стуса, розповів нам (учням 9-11 класів) про ті умови, у яких знаходився політвязень, адже, й сам довгий час перебував у засланні.

Разом з Василем Васильовичем ми переглянули фільм «Просвітлої дороги свічка чорна» (режисера Станіслава Чернілевського). Поставили йому багато запитань, які нас цікавили. Вразило те, що випала можливість потримати у своїх руках справжні рукописи Стуса, написані його власним почерком і тремтячою рукою в одній із камер. У цьому зв’язку постають перед очима такі рядки: «Рукописи не горять». Це вражає, але й дійсно так.

Олег Шаромигов – учень нашої школи, який випустився багато років тому. Його життя поєдналося із долею Василя Семеновича нехай не теоретично, але духовно.

     Ця зустріч відкрила очі нам - сучасним підліткам, на справжню міць і силу духу патріота своєї Батьківщини й мови, і однозначно мужню й справедливу людину. Розкрила ті якості, які зараз не завжди зустрінеш. Дала поштовх замислитись і проклала у свою чергу стежинку до наших сердець, на якій гідним деревцем проростає така відома постать як Василь Стус.

 Започатковану роботу планується продовжити через створення Клубу «Розвитку творчих здібностей особистості пам’яті Василя Стуса».

 

ІАЦ

IMG 0804

 

IMG 0813

 

IMG 0806