12 березня 2018 року в стінах Академії праці, соціальних відносин і туризму (https://www.socosvita.kiev.ua/) відбулася зустріч студентів юридичного факультету з народним депутатом України Веселовою Наталією Василівною. В межах програми навчальної дисципліни «Право соціального забезпечення» було розглянуто положення законопроекту #6677 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування», співавтором якого є поважна гостя.
Веселова Н.В. представила головну мету, завдання та очікувані результати запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування. За словами народного депутата, змінами до базових пенсійних законів встановлюється, що застраховані особи, яким на дату впровадження обов'язкової накопичувальної системи пенсійного страхування виповнилося не більше 35 років, сплачують внески із своєї заробітної плати (доходу) від 2 відсотків із щорічним збільшенням до 7 відсотків. Інші особи (які не досягли пенсійного віку або ті, кому виповнилося більше 35 років) мають право брати добровільну участь у накопичувальній системі пенсійного страхування.
Також передбачена можливість успадкування накопичених пенсійних заощаджень та їх повного або часткового використання до настання пенсійного віку у разі: лікування від тяжких захворювань, настання критичних життєвих ситуацій, необхідності оплати освіти дітей чи придбання нерухомого майна тощо.
Презентація поданого Веселовою Н.В. матеріалу супроводжувалася активним обговоренням можливих ризиків і проблемних питань, які виникатимуть за умови прийняття і реалізації запропонованої пенсійної реформи.
Студенти сміло висловлювали як позитивне, так і негативне відношення до окремих положень законопроекту.
За результатами зустрічі студенти-правники отримали належний досвід обговорення законопроектів, поглибили свої знання у питанні пенсійної реформи, а також отримали можливість на волонтерських засадах долучитися до роботи щодо інформування населення про реформування пенсійного законодавства.
Прес-служба Академії праці, соціальних
відносин і туризму [2]