DSCN7741

 

Завдяки історичним дослідженням місцевого краєзнавця Петра Гаркуші та численним публікаціям в журналі «Пасіка», газетах «Профспілкові вісті», «Агропрофі» та інших засобах масової інформації широкий пасічницький загал дізнався, що саме в садибі Віктора Закревського (с. Лемешівка, Яготинського р-ну Київської області) у 1827 році Петро Прокопович вперше випробував винайдений ним рамковий вулик.

Нині унікальна пам’ятка історичної спадщини перебуває в аварійному стані та потребує відбудови та реставрації. Відродити славну сторінку історії рідного краю вирішило Яготинське товариство бджолярів-любителів та релігійна громада преподобних Зосима і Саватія Соловецьких – покровителів бджільництва (м.Київ).

Розпочався процес відродження історико-господарського комплексу з відновлення пасіки за участі ПАТ «Пчолоагросервіс» та передачі плідних племінних маток української степової породи. Наступним кроком стане формування юридичної особи - Школа бджільництва імені Петра Прокоповича з правом ведення господарської діяльності та проведення до Дня святої покрови – 14 жовтня ц.р. «медового футбольного турніру». У якості перехідного кубку команда-переможець отримає вулик, з якого вона протягом року смакуватиме медом та іншими продуктами бджільництва до наступного медового турніру.

Сподіваємось, що українські пасічники власною посильною участю підтримають ініціативу яготинських побратимів.

 

Медіа-центр ФПУ

На фото:

 

«Думи мої думи….» - Тарас Шевченко;

 

DSCN7733

 

Світло у відкритих дверях;

 

DSCN7722

 

«Усе життя своє я віддав бджолам» - Петро Прокопович;

 

DSCN7720

 

В навчально-методичному кабінеті Школи бджільництва імені Петра Прокоповича;

 

bilash 250713

 

Володимир Білаш – голова Яготинського товариства бджолярів-любителів пригощає питним медом.