Завдяки історичним дослідженням місцевого краєзнавця Петра Гаркуші та численним публікаціям в журналі «Пасіка», газетах «Профспілкові вісті», «Агропрофі» та інших засобах масової інформації широкий пасічницький загал дізнався, що саме в садибі Віктора Закревського (с. Лемешівка, Яготинського р-ну Київської області) у 1827 році Петро Прокопович вперше випробував винайдений ним рамковий вулик.
Нині унікальна пам’ятка історичної спадщини перебуває в аварійному стані та потребує відбудови та реставрації. Відродити славну сторінку історії рідного краю вирішило Яготинське товариство бджолярів-любителів та релігійна громада преподобних Зосима і Саватія Соловецьких – покровителів бджільництва (м.Київ).
Розпочався процес відродження історико-господарського комплексу з відновлення пасіки за участі ПАТ «Пчолоагросервіс» та передачі плідних племінних маток української степової породи. Наступним кроком стане формування юридичної особи - Школа бджільництва імені Петра Прокоповича з правом ведення господарської діяльності та проведення до Дня святої покрови – 14 жовтня ц.р. «медового футбольного турніру». У якості перехідного кубку команда-переможець отримає вулик, з якого вона протягом року смакуватиме медом та іншими продуктами бджільництва до наступного медового турніру.
Сподіваємось, що українські пасічники власною посильною участю підтримають ініціативу яготинських побратимів.
Медіа-центр ФПУ
На фото:
«Думи мої думи….» - Тарас Шевченко;
Світло у відкритих дверях;
«Усе життя своє я віддав бджолам» - Петро Прокопович;
В навчально-методичному кабінеті Школи бджільництва імені Петра Прокоповича;
Володимир Білаш – голова Яготинського товариства бджолярів-любителів пригощає питним медом.