Potanin

 

 

16 вересня виповнюється 80 років від дня народження Євгена Михайловича Потаніна – колишнього технічного інспектора праці Укрпрофради і Федерації профспілок України.

Майже 33 роки Євген Михайлович Потанін від імені профспілок здійснював державний нагляд за дотриманням законодавства про охорону праці на підприємствах і в організаціях металургійної промисловості та охорони здоров’я, на багатьох з яких досі пам’ятають його.

Особливу увагу у своїй діяльності він приділяв створенню здорових і безпечних умов праці, а також забезпеченню належного санітарно-побутового обслуговування на новобудовах та реконструктивних об’єктах виробничого призначення.

За наполяганням Євгена Михайловича в країні щорічно знімали зі статистичної звітності декілька об’єктів, нібито введених в експлуатацію, проте які не відповідали вимогам охорони праці, а винні притягалися до відповідальності.

Творчий підхід Євгена Потаніна до будь-якої справи, ініціативність і наполегливість, а також вимогливість до результатів роботи з багатьох питань давали позитивні результати в цілому по народному господарству України.

Це стосується насамперед паспортизації інженерно-технічних засобів безпеки, санітарно-гігієнічних і санітарно-побутових умов на виробництві, за проведення якої в цілому по республіці відповідав саме Євген Потанін.

За його висновками з цього питання надсилалися відповідні листи не тільки керівникам багатьох міністерств і відомств України, а й Союзу РСР.

Слід наголосити, що поряд із масштабністю і державною вагою різних заходів, які здійснювала тоді у країні технічна інспекція праці профспілок, у тому числі Євген Потанін, у його повсякденній роботі на першому місці завжди була турбота про людину праці. Він дбав про захист життя і здоров’я працюючих від впливу негативних виробничих факторів, про дотримання законних прав та інтересів осіб, які потерпіли від нещасних випадків, і членів сімей загиблих на виробництві.

Ця риса характеру зберігається у нього до цього часу, він і зараз намагається допомогти людині праці, звертається до Департаменту охорони праці Федерації профспілок України або державних інспекторів, з якими у нього і зараз гарні стосунки.

Про високий професіоналізм Євгена Михайловича Потаніна та його глибокі знання і відданість справі охорони праці можна говорити багато, але всі, хто працював із ним раніше, і ті, хто знає його сьогодні, відзначають ще і його високі особисті якості –доброту, скромність, самокритичність, турботу про близьких і рідних та уважне ставлення до співробітників.

Від щирого серця вітаємо Євгена Михайловича зі славним ювілеєм, зичимо міцного здоров’я, щастя, добра і довголіття.

 

Друзі, колишні та нинішні колеги