minsocpol

 

Об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції України з питань праці дозволить підвищити ефективність надання послуг та поліпшити контроль за додержанням законодавства у сфері зайнятості. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, відповідаючи на запитання журналістів під час відвідування Деснянського районного центру зайнятості у Києві щодо доручення Першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова про об’єднання ДСУ та ДІП.

 

«Наприкінці минулого тижня Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов доручив підготувати рішення Уряду щодо об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції з питань праці. Вже створено робочу групу, до якої увійшли представники Держслужби зайнятості, Держпраці та Мінсоцполітики. Це дозволить в одній структурі об’єднати повноваження з реалізації державної політики у сфері зайнятості та праці», – сказала вона.

 

Наталія Королевська пояснила, що об’єднання Держзайнятості та Держпраці дозволить вирішувати питання праці та зайнятості комплексно. «Об’єднання двох органів гарантуватиме більш ефективний державний нагляд у сфері зайнятості і праці на території всієї країни. Нова служба отримає дієві механізми контролю за виконанням закону про зайнятість та захисту права працівників: на своєчасне отримання зарплати, від дискримінації за різними ознаками, дотримання трудового законодавства роботодавцями тощо», – сказала вона.

 

Міністр відзначила, що об’єднана Служба стане важливим інструментом дотримання вимог Закону «Про зайнятість населення». Інспектори будуть не лише виявляти факти нелегальної зайнятості, але й допоможуть роботодавцям скористатися новими можливостями, наданими Законом. Крім того, громадяни зможуть отримати комплекс послуг у сфері зайнятості та праці в єдиному офісі. «Така Служба займатиметься усім комплексом питань, пов’язаних із працею та зайнятістю, - від пошуку роботи та відстоювання трудових прав до боротьби із дискримінацією при прийнятті на роботу, а також заборгованістю із заробітної плати або незаконним звільненням», – пояснила Наталія Королевська обов’язки майбутньої об’єднаної структури.

 

 

 

 

 

ІАЦ

за матеріалами прес-служби Мінсоцполітики України