Спробам захоплення чергових санаторно-курортних об’єктів, які належать профспілкам і в яких щорічно лікуються трудящі, члени їх сімей та постраждалі на виробництві, стали на заваді сотні громадських активістів.
9 грудня з почуттям обурення від попраної справедливості люди вийшли під стіни Верховного Суду України.
За високими мурами зібралися ті, хто уповноважені творити справедливість, вирішувати, чи законними є ті чи інші вчинки. Цього разу - намагання окремих «спритників» полишити простих трудівників надії на те, що створене їх працею багатство, а саме профспілкові санаторії, профілакторії, дитячі табори відпочинку – все те, що роками будувалося і утримувалося за рахунок внесків членів профспілок, й надалі слугуватиме людині праці.
Виступи учасників мітингу були дуже емоційними:
- Нас хочуть позбавити останнього, що в нас лишилося, – нашого здоров’я, і майбутнього наших дітей, - вигукували представники громадських об’єднань «Всеукраїнська Координаційна Рада Майдану», «ЕкоПатріоти», ГО "Майдан-контроль", ВГО «Українська Координаційна Рада» та ін.
- Люди, які не можуть собі дозволити відпочивати у Туреччині чи Болгарії, повинні мати право поправити своє здоров’я в санаторіях та пансіонатах в Україні, - промовляли, звертаючись до суддів митингувальники. - Судова влада не має бути «кишеньковою» і виконувати замовлення олігархів. Вимога нашої мирної акції – не допустити свавілля судів, які хочуть узаконити шлях виведення майна з підпорядкування профспілок, а отже українського народу. Ми цього не дозволимо і лишаємо за собою право на масові акції протесту!
Спілкуючись з учасниками протесту, вдалося з’ясувати, що на їхнє переконання, деякі «нечисті на руку» особи через систему корумпованих судів відбирають у профспілок їх майно: оздоровниці, бази відпочинку, аби зробити їх формально державною власністю, а потім приватизувати «за копійки». Вони переконані, що після цього об’єкти, які побудовані за кошти простого народу, вже ніколи не будуть доступними пересічним громадянам: їх перепрофілюють у готелі, казино, перетворять у центри розваг та відпочинку для «товстосумів».
Через це втратити роботу можуть понад 12 тисяч унікальних фахівців - працівників санаторно-курортної сфери та висококваліфікованих лікарів.
Під тиском людського гніву на засідання суду були допущені п’ятеро осіб – уповноважених представників зібрання, які під час засідання донесли позицію тих, хто скандували гасла на морозному повітрі.
Результатом акції стало відкладення розгляду справи в суді, що було сприйнято як невеличка, але перемога громадських активістів.
Небайдужість та єднання людей знову перемогли, що надихає на нові вчинки заради обстоювання справедливості.
На фото – під час проведення мітингу.
Інформаційно-аналітичний центр ФПУ