Діяльність профспілок зараз проходить свій шлях оновлення, трансформації, якісних змін задля захисту прав та гарантій людини праці. Сьогодні, коли Федерація профспілок України офіційно вступила в колективний трудовий спір з Урядом і роботодавцями, відповідальним за інформаційну роботу в членських організаціях ФПУ, редакторам профспілкових друкованих видань та Інтернет-ресурсів потрібно мати чітке уявлення про нюанси, що супроводжують цей процес, для оперативного та достовірного інформування спілчан на місцях.
Саме з цією метою 14 травня 2015 року у Києві відбувся семінар-нарада з інформаційниками з усієї України.
Навчання відбулося в Академії праці, соціальних відносин і туризму ФПУ й зібрало представників від багатьох галузевих профспілок і територіальних профоб’єднань. Це – заступники голів ЦК профспілок, фахівці з інформаційної роботи, редактори профспілкових газет, сайтів, голови профкомів промислових підприємств, представники молодіжних профспілкових рад, усього майже 90 осіб.
Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у нараді взяли Катерина Покляцька – журналіст Київської міської організації Профспілки, Віталій Копиш – фахівець з інформаційного забезпечення Чернігівської обкому Профспілки, Костянтин Стащак – відповідальний за інформаційну роботу профкому Української академії друкарства (м. Львів), Любов Нерозя – провідний спеціаліст з оргмасової роботи Полтавської обласної організації Профспілки та Інна Михальченко – завідувачка відділу інформаційного забезпечення та комунікацій ЦК Профспілки.
Розмову із інформаційниками розпочав Голова ФПУ Григорій Осовий зі штрихової розповіді про позицію Федерації, її дії та основні завдання. Так, на думку Г. Осового, соціальний діалог у сучасному суспільстві більше нагадує формальність, аніж реальний важіль до якісних зміни добробуту людей. Тому консолідація профспілкової діяльності та солідарні активні дії набувають зараз особливої актуальності.
Він підкреслив, що зростання безробіття, зниження рівня життя громадян, замороження соціальних стандартів, збільшення тарифів – все це змусило Президію ФПУ прийняти низку рішень щодо тактики дій, у тому числі й вступу до колективного трудового спору з Урядом і роботодавцями. І національний спір – наслідок системного нереагування влади на вимоги профспілок. Він також повідомив і про результати опитування, яке було нещодавно проведено ФПУ. І за його результатами, четверта частина з опитаних спілчани сказали, що вони готові до протестних дій у разі, якщо переговорний процес залишиться без результату.
Більш детально про причини вступу до колективного трудового спору, про заходи, які вже здійснено профспілками на цьому шляху, поінформував заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк.
Він, зокрема, зазначив, що ФПУ незважаючи на все, готова до вирішення конфлікту за столом переговорів і вже підготувала й передала урядовцям «дорожню карту» подолання несправедливості у сфері оплати праці.
С. Кондрюк висловив сподівання на те, що працівники ЗМІ будуть чесно та об’єктивно висвітлювати хід примирних процедур у рамках національного конфлікту. Адже саме громадський контроль, за думку профспілкового спікера, має спонукати владу до того аби віднайти способи припинити грубе порушення конституційних прав трудящих, визначити механізми та етапність спільної роботи у захисті прав основного капіталу країни – її працюючих людей.
У семінарі взяв участь Сергій Гербеда – заступник Голови Національної служби посередництва та примирення України, який детально висвітлив механізми вирішення колективних трудових спорів та технології переговорного процесу. Поєднуючи теорію з практикою – провів міні-тренінг із елементами ділової гри.
У другій частині наради Юрій Работа – керівник Інформаційно-аналітичного центру ФПУ презентував Медіа-наступ ФПУ, її членських організацій на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі. Він акцентував увагу на системності та оперативності висвітлення його ходу та регіональних особливостях подачі інформації.
Перед учасниками наради виступив Сергій Абрамов – начальник управління Державного комітету телебачення та радіомовлення України з доповіддю про сучасну інформаційну політику країни та початок роботи суспільного мовлення.
Досить цікавим та активним був завершальний етап наради – обмін досвідом інформаційної роботи в профспілкових організаціях. Представники від всеукраїнських профспілок поділилися власними родзинками та секретами, розповіли про впровадження нових інформаційних технологій у профспілковій діяльності та проведення інформаційних кампаній у ЗМІ.
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України