147

 

18 жовтня в багатьох країнах відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

 

Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні. В цей день в багатьох країнах Європи проходять інформаційні кампанії та заходи.

 

Протидія торгівлі людьми є одним з найбільш пріоритетних завдань діяльності Уряду і, зокрема, Міністерства соціальної політики – національного координатора у цій сфері. Це не тільки питання безпеки наших співгромадян, але і питання сприйняття України на міжнародній арені. З кожним роком Урядом України вдається досягти суттєвих результатів у подоланні цього негативного явища.

 

Надзвичайно важливу роль у формуванні державної політики з питань протидії торгівлі людьми відіграють міжнародні та громадські організації.

 

З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Міністерство соціальної політики України анонсувало старт національної інформаційної кампанії, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, а також надання підтримки і допомоги потерпілим особам.

 

Інформаційна кампанія проходить на території всієї країни та передбачає трансляції на державних і приватних теле- та радіоканалах країни, розміщення інформаційних матеріалів на зовнішніх носіях, у пресі, інтерв’ю з експертами, інформаційні та інші заходи.

 

Мета цієї кампанії - донести до громадян, що проблема торгівлі людьми актуальна для України, особливо в цей нелегкий для держави час. Ця проблема стосується не лише жертв сучасного рабства, але і кожного громадянина, який може потрапити в тенета кримінальних осіб чи організацій. Це також питання підтримки й реабілітації жертв торгівлі людьми та ефективної співпраці всіх державних та неурядових організацій з метою подолання цього негативного явища.