Image-1

 

На цьому тижні Голова ФПУ Григорій Осовий на чолі делегації ФПУ перебуває у Грузії, де за підтримки Міжнародної організації праці та Об'єднання профспілок Грузії проходить низка міжнародних заходів.

 

Зокрема, 23-24 вересня представники ФПУ взяли участь у міжнародній конференції «Просування прав працівників та соціального діалогу шляхом ефективної реалізації порядку денного Асоціації в трьох країнах Східного партнерства: Грузії, Молдові та Україні», що відбулася в столиці країни, місті Тбілісі.

Перед учасниками конференції, які представляли профспілки трьох країн Східного партнерства, виступили представники Міністерства внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій, праці, охорони здоров’я та соціальних питань Грузії, Міністерства закордонних справ Грузії, Об’єднання роботодавців Грузії, Делегації ЄС в Грузії, посольств України та Молдови в Грузії, проектів МОП в Україні та Грузії.

 

ACE78953-5F3E-488D-B458-E9F30040AB1A

 

Учасники конференції обговорили стан реалізації угод про асоціацію між трьома країнами та ЄС, звернувши особливу увагу на досягнення та виклики в сфері трудових відносин.

Дискусію про виклики щодо дотримання міжнародних трудових стандартів на основі зауважень наглядових органів МОП стосовно Грузії, Молдови та України підсумували спеціалісти МОП з питань діяльності трудящих Магнус Берг та Гоча Александрія.

Також було представлено короткі звіти щодо ситуації з дотриманням прав трудящих, трудовим законодавством, інституціями на ринку праці та стану соціального діалогу трьох країнах.

Представники профспілок Грузії, Молдови та України обмінялися досвідом та уроками, отриманими організаціями працівників від участі в національних Платформах громадянського суспільства та дорадчих групах, поділилися своїми думками щодо ефективності механізмів моніторингу з боку громадянського суспільства реалізації угод про асоціацію та досягнення цілей Східного партнерства.

Члени делегації ФПУ – Голова ФПУ Григорій Осовий, голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв, голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко – виступили з презентаціями з усіх питань порядку денного та взяли активну участь в обговоренні ситуації в інших країнах.

За підсумками конференції було підписано Спільну заяву грузинських, молдавських та українських профспілок про взаємодію і подальший обмін досвідом з питань моніторингу виконання Угод про асоціацію з ЄС.

 

грузія

 

Під час конференції Голова ФПУ Григорій Осовий вручив голові Об’єднання профспілок Грузії Іраклію Петріашвілі та голові Національної конфедерації профспілок Молдови Олегу Будзі Подяки Федерації профспілок України за вагомий внесок у відбудову Будинку спілок у Києві, який був Штабом національного супротиву, постраждав від пожежі під час Революції Гідності в 2014 році, і через ’ять років знову відкрив свої двері для членів профспілок.

Далі у програмі перебування делегації ФПУ в Грузії – міжнародний семінар «Просування соціального діалогу та міжнародних трудових стандартів в регіонах країн Східного партнерства на прикладі Аджарії», який відбудеться у столиці Аджарської автономної республіки, місті Батумі, 26-27 вересня.

 

Прес-центр ФПУ