11702617404396299392
Європейська конфедерація профспілок (ЄКП) підтримує Міжнародну конфедерацію профспілок (МКП) у протистоянні законодавству про мінімальні рівні обслуговування.
 
В Європі заробітна плата встановлюється шляхом переговорів між профспілками та роботодавцями. У Великій Британії трохи більше чверті працюючих отримують заробітну плату та умови праці, встановлені такими колективними договорами.
У Німеччині більше половини всіх працівників охоплені колективними договорами, цей показник зростає до трьох чвертей у Нідерландах, понад 80% у Данії та Іспанії і понад 90% в Австрії та Бельгії.
ЄКП закликає британський уряд допомогти працівникам, які борються зі зростаючими витратами, і шукати справедливе рішення їхніх законних скарг щодо заробітної плати, замість того, щоб вводити подальші обмеження на право на страйк.
 
Генеральний секретар ЄКПО Естер Лінч сказала:
"Той факт, що у Великобританії низький рівень колективних переговорів, а також вкрай обмежувальне законодавство про страйки, шокує профспілкових діячів Європи.
Те, що у відповідь на страйки медсестер, залізничників та вчителів уряд Великої Британії запровадив ще більше обмежень на право на страйк, не піддається розумінню.
Європейська конфедерація профспілок підтримує британські профспілки в їхніх зусиллях домогтися справедливих умов для трудящих в умовах стрімкого зростання вартості життя і після десятиліття скорочення державних послуг у Великобританії". 

 

Нагадуємо, що у Великій Британії – загальнонаціональні страйки з вимогою підвищення зарплат.

До протестів, які розпочалися 3 січня з великої акції залізничників, організованої Профспілкою працівників транспорту RMT, долучилися представники бюджетної сфери – вчителі, державні службовці, викладачі університетів, і пожежники. Про плани приєднатися повідомляють також лікарі швидкої допомоги, фельдшери та інші категорії медперсоналу. Їхні профспілкові лідери вважають, що загалом у лютневих виступах візьме участь до 500 тисяч осіб.

Основною вимогою людей праці залишається ґрунтовне підвищення оплати праці, яке покриватиме щонайменше рівень офіційної інфляції, який наразі сягнув 10%. Крім того, профспілкова спільнота обурена проєктом нового закону про обмеження страйків у деяких секторах. Як зазначає Пол Новак, генеральний секретар Конгресу профспілок (TUC), «Замість того, щоб вигадувати способи боротьби з правом на страйк, міністри повинні забезпечити підвищення зарплати в усій економіці – починаючи з працівників державного сектору, які сьогодні вже на межі бідності».

Уряд прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака поки що дотримується жорсткої позиції щодо страйкарів та їхніх вимог. У ньому заявляють, що не провадитимуть масового підвищення заробітної плати, оскільки такий крок призведе до посилення інфляції. Але це явно не останнє слово у конфлікті. Поки що економіка країни не зазнала серйозного удару від масових дій, однак, за оцінками експертів, наслідки подальших колективних виступів можуть бути серйозними. Так, збитки від страйків одних тільки вчителів становлять близько 20 мільйонів фунтів стерлінгів на день.

За матеріалами сайту reuters.com