У складі української делегації нашу Профспілку представляли Голова ПАУ Ярема Жугаєвич та його заступниця Каріна Плахова.
450 делегатів від національних профспілок, у тому числі лідери 119 промислових профспілок із 34 країн, зустрілися, щоб обговорити владу профспілок у часи промислової трансформації, війни в Європі та інших численних криз. Конференція проходила 31 травня – 01 червня 2023 у м.Салоніки, Греція.
Президент Майкл Вассіліадіс відкрив захід, сказавши, що нинішня ситуація в Європі є найскладнішою з моменту заснування федерації в 2012 році.
Українську делегацію вітали оплесками, демонструючи солідарну підтримку нашим спілчанам та українському народу у протистоянні російському агресору.
Ця стала першою великою європейською зустріччю лідерів профспілок та активістів профспілкових організацій ІndustriAll Europe після пандемії.
Метою було обговорити політичні пріоритети об’єднання на наступні два роки. Також делегати рішуче підтримали ухвалення Стратегічного плану на 2023-2025 роки, який визначає стратегічний напрямок діяльності IndustriAll Europe на наступні два роки до Конгресу в 2025 році.
Стратегічне позиціонування європейських промислових профспілок відбувається за найскладніших обставин: тривала економічна криза, що загрожує соціально-економічній тканині ЄС, триваюча війна проти України з серйозними соціально-економічними наслідками, інфляція та рекордні ціни на енергоносії рівнях.
Політична невизначеність і різке зростання вартості життя збільшують ризик соціальних заворушень.
Завдяки своєму новому Стратегічному плану на 2023-2025 роки європейські промислові профспілки мають намір зміцнити свою членську базу.
Лише профспілки з сильним членством зможуть зайняти місце за столом і зробити так, щоб їхні голоси були почуті.
Діяльність IndustriAll Europe на період 2023-2025 років буде зосереджена на трьох основних стратегічних пріоритетах :
Побудова сили профспілок для міцних, стійких промислових робочих місць у Європі;
Побудова влади профспілок для справедливої оплати та умов праці;
Розбудова профспілок для європейської солідарності та миру.
Серед пріоритетів:
Соціальні умови: надання державних коштів компаніям, які підтримують хороші робочі місця, колективні переговори та соціальний діалог.
Підвищення кваліфікації та перекваліфікація, щоб озброїти працівників навичками для нових робочих місць у трансформаційних галузях
Боротьба з поверненням до жорсткої економії та сприяння справедливому оподаткуванню
Захист купівельної спроможності працівників шляхом посилення колективних переговорів
Створення та підтримка сильної членської бази та охоплення молодих працівників
Сприяння участі працівників. Більше працівників приєднаються до наших профспілок, якщо до них прислухаються і вони матимуть вплив.
Посилення соціального виміру зеленого та цифрового переходу та забезпечення того, щоб жоден працівник не залишився позаду.
Боротьба з популізмом і ультраправими
Боротьба за мир і солідарність.
Матеріали Конференції розміщені для ознайомлення на сайті Укрпрофавіа.
Джерело: