cover speech

Як ми повідомляли, у  м. Женева (Швейцарія) відбуваються заходи в рамках 112-й сесії Міжнародної конференції праці Міжнародної організації праці (МОП).

У роботі Конференції від Федерації профспілок України беруть участь делегат від трудящих України Голова ФПУ Григорій Осовий, радник делегата від трудящих України заступник Голови ФПУ Василь Андреєв.

На Конференції виступила Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) Естер Лінч. Її промова була виголошена 10 червня 2024 року під час пленарного обговорення доповіді Генерального директора під назвою "На шляху до оновленого соціального договору":

 

"Президенте та шановні делегати!

ЄКП, що представляє 45 мільйонів працівників та їхні профспілки, пишається тим, що приєдналася до Глобальної коаліції за соціальну справедливість. Ми зобов'язуємося відігравати свою роль у підтримці МОП та сприяти оновленню суспільного договору.

Тому що ми можемо побудувати більш справедливий світ лише разом.

У Філадельфійській декларації 1944 року сказано, що "бідність будь-де становить небезпеку для процвітання всюди", або, як кажуть у нашій профспілці, "травма одного з нас - це травма для всіх нас".

Генеральний директор у своїй доповіді "На шляху до оновленого соціального договору" зазначає, що соціальний договір руйнується.

Як працівники, роботодавці та представники уряду, що зібралися тут, в МОП, ми зобов'язані допомогти зшити кращий соціальний договір.

В Європі ми переживаємо надзвичайну ситуацію з соціальною справедливістю. Під сумнів ставляться навіть основи соціального договору, ідеї солідарності, принцип справедливої оплати за справедливу працю, оподаткування найбагатших, недискримінації та захисту найуразливіших, право на притулок, навіть право на об'єднання в профспілки - все це ставиться під сумнів.  

Працівники стикаються зі зростаючою нестабільністю робочих місць у поєднанні з кризою вартості життя, яка знизила якість життя і зробила такі базові речі, як житло і їжа, недоступними для багатьох. Це різко контрастує з привілейованою меншістю, яка має надмірну владу і вплив, і яка відмовляється платити свою справедливу частку податків. Експлуатація є надто поширеною. Нещодавній звіт МОП оголив скандал, що незаконні прибутки від примусової праці в Європі становлять понад 84 мільярди євро щорічно!

Ультраправі сили знову набирають обертів. Європейський парламент зараз складається з тривожної меншості, яка має політичний проект, що є ворожим до суспільного договору. Ці ультраправі сили експлуатують надзвичайну ситуацію з соціальною справедливістю в Європі, але не пропонують жодних рішень для працюючих людей.

Рішення потрібні. Не може бути ніяких сумнівів, ніякої самозаспокоєності, нам потрібен оновлений соціальний договір, щоб будувати надію і культивувати справедливість скрізь, в тому числі і в Європі.

Бачення ЄКП щодо оновленого соціального договору - це такий договір, який захищає та просуває гідність, притаманну кожній людині, повагу до працівників та роботи, яку вони виконують, незалежно від того, чим вони займаються, ким вони є, звідки вони родом чи кого вони люблять.

Суспільний договір, який забезпечує справедливу частку прибутку всім, хто долучився до його створення.

Це проект надії, побудований на справжньому соціальному діалозі, який визнає цінність профспілок. Давайте чітко усвідомимо, що оновлений суспільний договір не може бути побудований на розгромі профспілок або спробах криміналізувати профспілковий рух.  МКП у своєму глобальному звіті відзначає погіршення ситуації з правами профспілок в Європі.

Найгірша ситуація в Білорусі, де профспілкові лідери перебувають у в'язниці протягом багатьох років у нелюдських умовах. Ми закликаємо до їх звільнення, зняття всіх звинувачень і повного виконання Резолюції Конференції щодо Білорусі відповідно до статті 33 Статуту МОП і відповідного плану дій, прийнятого Адміністративною радою.

Для того, щоб відновити суспільний договір, ми повинні об'єднати зусилля для забезпечення того, щоб основоположні права на свободу об'єднання, право на організацію та ведення колективних переговорів і право на страйк, встановлені МОП, ЗАВЖДИ поважалися, захищалися і просувалися.

Це шлях до захисту і зміцнення демократії в Європі та світі.

Доповідь Генерального директора про окуповані арабські території висвітлює катастрофічну гуманітарну ситуацію в Газі.

ЄКП повторює наш заклик до ЄС використати всі наявні в його розпорядженні інструменти для забезпечення негайного припинення вогню, звільнення всіх заручників, дотримання рішень міжнародних судів, збільшення допомоги БАПОР, а також для безпечної та термінової доставки цієї допомоги. 

Поточні події щодо визнання Палестини підкреслюють новий імпульс для вирішення проблеми двох держав та миру і безпеки для Ізраїлю і Палестини.

Ми засуджуємо агресію Російської Федерації проти України, яка продовжує призводити до людських жертв, втрат доходів, зайнятості та засобів до існування. Понад два роки профспілки в Україні демонструють свою стійкість, актуальність та відвагу, представляючи інтереси трудящих в Україні.

 

Президенте, шановні делегати, соціальні партнери, брати і сестри!

ЄКП готова працювати у тристоронньому форматі задля зміцнення миру, розбудови соціальної справедливості та спільної роботи над оновленим суспільним договором".

12 червня 2024  ETUC,

Джерело:

https://etuc.org/en/speech/address-112th-session-international-labour-conference

Переклад -

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ