IMG 4394 09

У Міжнародний день рівної оплати праці, 18 вересня, МКП вимагає прискорити прогрес у подоланні гендерного розриву в оплаті праці. За нинішніх темпів прогресу для досягнення цієї мети знадобиться 257 років.

Уряди, які в даний час ведуть переговори про Пакт заради майбутнього, повинні підтвердити свою прихильність досягненню Цілі сталого розвитку (ЦСР) 8.5, яка закликає до «повної зайнятості та гідної роботи з рівною оплатою».

Генеральний секретар МКП Люк Тріангл заявив: «Подолання гендерного розриву в оплаті праці має важливе значення для досягнення соціальної та економічної справедливості для жінок.

Протягом багатьох років профспілки проводили кампанії, відстоювали та lдобивалися прийняття законыв, проведення політики та заходів, спрямованих на усунення багатьох чинників, що стоять за нерівністю в оплаті праці. Сюди входять прозорість оплати праці, антидискримінаційні закони, політика створення робочих місць, дружніх до сім'ї, мінімальний прожитковий мінімум, заходи з формалізації неформальної зайнятості, а також політика визнання, скорочення та перерозподілу домашньої праці.

Ось чому дані з усього світу показують, що вступ до профспілки може допомогти скоротити гендерний розрив в оплаті праці».

Важлива роль профспілок у досягненні рівної оплати за працю рівної цінності нещодавно обговорювалася під час паралельного заходу, організованого Міжнародною коаліцією за рівну оплату праці (EPIC) на саміті G20 у Бразилії. Бразилія, яка наразі головує в G20, визначила гендерну рівність та сприяння різноманітності на робочих місцях як ключові пріоритети для Робочої групи з питань зайнятості G20 (EWG).

Заходи з питань рівної оплати праці

З нагоди Міжнародного дня рівної оплати праці МКП проведе вебінар з профспілковими активістами з Філіппін, Австралії, Іспанії та Бразилії. На вебінарі буде висвітлено ключову роль профспілок у досягненні рівної оплати за працю рівної цінності, як це закріплено в Конвенції МОП № 100 та в Цілі 8 ЦСР.5 Цей захід також є частиною кампанії МКП #ForDemocracy, яка сприяє створенню більш рівних, справедливих і демократичних робочих місць.

Тим часом EPIC проведе захід високого рівня, присвячений рішенням щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці, за участю Стюарта Аппельбаума, президента Профспілки працівників роздрібної та оптової торгівлі та універмагів (RWDSU) та голови Міжнародного комітету АФП-КВП у США.

МКП бере участь в Ініціативі EPIC з моменту її запуску на Генеральній Асамблеї ООН у вересні 2017 року і є членом керівного комітету. Її головна мета - прискорити прогрес у подоланні гендерного розриву в оплаті праці та досягненні рівної оплати праці до 2030 року.

Джерело:

https://www.ituc-csi.org/International-Equal-Pay-Day-2024