fb4822a2a11 260924

Тривожне скорочення економічної активності в єврозоні показує, чому Європейський центральний банк (ЄЦБ) повинен знижувати процентні ставки далі і швидше. 

Єврозона стикається з першим економічним спадом за останні сім місяців, а композитний індекс менеджерів із закупівель (PMI), опублікований цього тижня, опустився нижче критичного порогу в 50 пунктів.

Це свідчить про зниження активності як у виробничому секторі, так і в секторі послуг і підкреслює нестабільність економічної ситуації, особливо в Німеччині та Франції.

Ні - жорсткій економії, так - стійким робочим місцям

Швидке зниження процентних ставок не лише полегшить фінансовий тягар для бізнесу та домогосподарств, але й створить необхідні умови для інвестицій у стійкі, якісні робочі місця, особливо в секторах, що підтримують «зелений» перехід.

Європейська конфедерація профспілок (ЄКП) закликає ЄЦБ розширити сферу своєї діяльності за межі інфляції і включити створення робочих місць і перехід до зеленої економіки в рамках свого мандату.

У світлі перегляду системи економічного управління ЄС, ЄКП також закликає держави-члени уникати застосування руйнівних заходів жорсткої економії, які можуть ще більше поставити під загрозу робочі місця та послабити відновлення.

Реагуючи на цей розвиток подій, Конфедеративний секретар ЄКП Людовік Воет сказав: «Це тривожний сигнал для ЄЦБ та країн-членів. Працівники вже відчувають напругу, і подальше посилення монетарної або фіскальної політики може призвести до того, що мільйони людей опиняться на межі безробіття.

Оскільки економічна активність скорочується, а ділова довіра досягає найнижчого рівня майже за рік, очевидно, що жорсткі заходи економії не є відповіддю. Будь-яке повернення до жорсткої економії лише посилить уповільнення темпів зростання, поставить під загрозу безпеку робочих місць і перешкоджатиме вкрай необхідним інвестиціям у державні послуги, соціальний захист та боротьбу зі зміною клімату.

Ми закликаємо уряди по всій Європі не повторювати помилок минулого. Заходи жорсткої економії, як ми бачили під час попередніх криз, мають руйнівний вплив на працівників і сім'ї, спричиняючи масову втрату робочих місць і поглиблюючи нерівність. Цього разу держави-члени повинні діяти, щоб захистити робочі місця, підтримати працівників та забезпечити відповідність фіскальної політики довгостроковим цілям, таким як декарбонізація та створення якісних робочих місць

ЄЦБ може і повинен розширити свій мандат для підтримки повної та якісної зайнятості, одночасно борючись зі зміною клімату та підтримуючи цінову стабільність».

Джерело:

https://etuc.org/en/pressrelease/economic-slowdown-shows-need-cut-rates-and-raise-investment