Депутат парламенту від лейбористів Тім Рока заявив, що підтримку України необхідно терміново «посилити», оскільки війна вступає в «нову фазу».
Кілька тижнів тому Рока разом з групою нових депутатів-лейбористів здійснив поїздку в Україну, де вони зустрілися з тими, хто безпосередньо постраждав від війни. З наближенням зими Росія намагається зруйнувати українську енергетичну інфраструктуру і збільшує кількість атак за допомогою безпілотників. За повідомленнями, минулого місяця проти України було запущено понад 1300 безпілотників дальнього радіусу дії «Шахід».
«Очевидно, що війна вступає в нову фазу, - сказав Рока в інтерв'ю PoliticsHome.
Існує хибне відчуття, що це довга війна на виснаження, і Захід схильний використовувати фрази на кшталт «ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», і дуже важливо, щоб ми чітко дали зрозуміти, що ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.
Але те, на чому ми повинні наголосити зараз, - це відчуття нагальності.
Україна не має такої глибокої кишені, як Росія. Україна - менша країна, як з точки зору людських ресурсів, так і з точки зору економіки.
Вони втрачають багато людей щодня... Йдеться про те, що ми підкреслюємо, що Україна потребує підтримки, і що ця підтримка має бути посилена».
Більше ніякої «крапельної» підтримки
Рока сказав, що очевидно, продовження «війни на виснаження» - тривалого періоду конфлікту, коли кожна сторона прагне поступово виснажити іншу за допомогою дрібномасштабних атак - «не є гарною ідеєю для України.
Тому замість того, щоб надавати Україні крапельну підтримку, ми повинні надати їй зброю і припаси, які вона потребує зараз, і вести переговори з партнерами, щоб вони робили те ж саме», - сказав він.
Група депутатів взяла участь у Щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії та відвідала об'єкти по всій країні, в тому числі головну дитячу лікарню Києва, яка постраждала від російських ракет у липні.
«Це було неймовірно вражаючим - бачити, що росіяни обстрілюють цивільний об'єкт, дитячу лікарню, що явно суперечить правилам війни, і бачити там дітей», - сказала Рока.
Вони також відвідали реабілітаційні центри, де побачили поранених українських солдатів, які перенесли подвійні ампутації, а також село на південь від Чернігова, де в перші кілька тижнів вторгнення 2022 року російські солдати утримували під дулами автоматів у підвалі школи понад 300 цивільних осіб.
«Вони утримували їх там кілька тижнів з дуже малою кількістю їжі та води в темряві», - сказав Рока.
«Один з тих, хто вижив, розповідав нам про цей досвід, про те, як росіяни часом виводили людей на страту, і про умови, в яких вони там перебували. Це була потужна поїздка, суміш зустрічей з людьми, розуміння конфлікту і того, наскільки важливою є підтримка України з боку Великої Британії та інших країн, а також можливість на власні очі побачити саму війну і її наслідки для українського народу».
«Рано чи пізно»
Прем'єр-міністр Кейр Стармер відвідав Брюссель цього тижня з наміром посилити співпрацю з Європейським Союзом щодо низки викликів, включаючи війну в Україні. Він оприлюднив спільну заяву з Президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн, в якій вони підтвердили свою «непохитну підтримку суверенітету України».
Протягом останніх тижнів колишній прем'єр-міністр Борис Джонсон і кілька колишніх міністрів оборони закликали Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності на території Росії, незважаючи на те, що США не підтримують цю ідею. Однак Великобританія досі не надала такого дозволу.
Разом з іншими членами парламенту Рока зустрівся з українськими політиками, спікером українського парламенту та посадовими особами Міністерства оборони України. Він сказав, що українці визнають, що Великобританія, як правило, була «першим рушієм» у прийнятті цих рішень протягом останніх кількох років, але вони хотіли б, щоб рішення було прийнято «якнайшвидше».
«Вони стикаються з дійсно чіткою загрозою з боку авіабомб та інших ракет, і можливість використовувати певну західну зброю на російській території, щоб зупинити ці атаки, є дійсно важливою для них», - сказав він.
В атмосфері вітає розуміння, що Великобританія веде переговори з союзниками про те, щоб дозволити використання зброї за межами кордонів України 1991 року, і це дійсно важливо.
Там, де ми вже дали обіцянки, ми повинні переконатися, що ми їх виконуємо. Тому пакети підтримки, які були оголошені, фактично мають бути надані, і ми повинні заохочувати наших союзників до цього».
Він додав, що на «питання про те, чи буде Великобританія заарештовувати російські активи в Лондоні і перепрофільовувати їх на підтримку України, він розуміє, чому Великобританія рухається «свідомо, але делікатно».
Українці в Маклсфілді
Обраний цього року першим в історії Макклсфілда членом парламенту від лейбористів, Рока зазначив, що важливо також визнати, що зараз тут проживають тисячі українських біженців, а це означає, що зв'язки та зобов'язання Великої Британії перед Україною повинні бути сильнішими, ніж будь-коли.
«Вони є частиною нашої країни і частиною наших громад», - сказав Рока.
За тиждень до моєї поїздки в Україну я був на святі врожаю в Маклсфілді, і там були наші місцеві українці, які очолювали його піснями і танцями.
Коли я йшов до однієї з наших місцевих шкіл на день отримання результатів атестату зрілості, один з наших місцевих українців, який навчався тут з початку війни, забирав свої результати атестату зрілості. Він отримував свої результати новою мовою, яку щойно вивчив. Це було неймовірно.
Тож зараз існує зв'язок між Великою Британією та Україною, який є більшим, ніж просто між урядами, оскільки ми маємо українські громади тут, у Великій Британії».
Інші нові члени парламенту від лейбористів Блер МакДугалл, Гордон МакКі, Алан Геммелл, Кет Екклз, Лінсі Фарнсворт та Фред Томас також були серед тих, хто відвідав Україну з візитом.
Джерело:
https://www.politicshome.com/news/article/labour-mp-calls-sense-urgency-stepping-support-ukraine
Переклад -
Департамент міжнародних зв'язків ФПУ