P 20241112 141654 0

Саме такою була основа тема дискусій на міжнародній конференції високого рівня, яку Бюро діяльності працівників МОП (АКТРАВ) провело 12-13 листопада 2024 року в м. Ташкент за організаційної підтримки Федерації профспілок Узбекистану.

Метою конференції було обговорення концепції «нового соціального договору», спрямованого на сприяння соціальному прогресу і справедливості, забезпечення систематичної інклюзивності та гнучкості для адаптації до швидких змін, підкреслення критичної ролі ринку праці в узгодженні пріоритетів зайнятості з економічними, соціальними та екологічними цілями, гарантуючи, що кожен отримає вигоду від економічного розвитку через гідну роботу та справедливу частку створеного багатства.

У заході взяли участь представники МОП та національних профцентрів Вірменії, Болгарії, Грузії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Молдови, Польщі, Таджикистану, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану та України.

Федерацію профспілок України на конференції представляли Ірина Орловська, керівник управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання апарату ФПУ, та Андрій Присяжний, голова Тернопільської обласної ради профспілок, голова постійної комісії Ради ФПУ з питань соціально-економічного захисту працівників та ринку праці.

У рамках конференції відбулася низка панельних дискусій з обговорення окремих аспектів нового соціального договору. Серед панелістів конференції: Міністр зайнятості та подолання бідності Узбекистану Ботір Західов, Міністр цифрових технологій Узбекистану Шерзод Шерматов, директор АКТРАВ Марія Хелена Андре, постійний координатор ООН в Узбекистані Сабіна Махл, Президент Панєвропейської регіональної ради МКП Ігор Зубку, голова Федерації профспілок Узбекистану Кудратілла Рафіков, очільники Конфедерації роботодавців Узбекистану, національних профоб’єднань Казахстану, Туреччини, Грузії, Таджикистану, Польщі, та інші.

Представники ФПУ виступили панелістами під час сесії «Важливість соціального діалогу для зайнятості і гідної роботи заради миру та стійкості». Окресливши жахливі гуманітарні та соціально-економічні наслідки військової агресії рф проти України, було наголошено на важливості соціального діалогу для зайнятості і гідної праці в умовах воєнного стану та повоєнної відбудови України та представлено ініціативу ФПУ з укладення Національного соціального пакту про спільні дії щодо орієнтованого на людину відновлення України.

P 20241112 141654 011

Управління соціального діалогу

та колективно-договірного регулювання