Викорінення насильства та дискримінації щодо жінок, у тому числі ґендерно зумовленого насильства на робочому місці, має вирішальне значення для досягнення ґендерної рівності.
У Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, 25 листопада, який знаменує собою початок 16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства, профспілки закликають ратифікувати та впроваджувати Конвенцію МОП №190 (C190) та Рекомендацію МОП №206 (R206). Це можна зробити за допомогою гендерно-трансформаційних реформ у законодавстві, політиці та трудових угодах, спрямованих на запобігання насильству, підтримку жертв насильства, в тому числі шляхом забезпечення гарантій зайнятості та заробітку, а також притягнення винних осіб до відповідальності.
З наближенням 30-ї річниці Пекінської декларації у 2025 році профспілки закликають до збільшення інвестицій у запобігання насильству та збільшення фінансування державних служб, що займаються боротьбою з насильством.
Про це заявив Генеральний секретар МКП Люк Тріангл: «Гендерне насильство є основною перешкодою на шляху до гендерної рівності, і від нього найбільше страждають жінки і ЛГБТКІ+ працівники. Всі працівники - неформальні чи формальні, мігранти чи громадяни - заслуговують на захист від усіх форм насильства та домагань у всіх робочих контекстах.
Протягом цих 16 днів активізму профспілки по всьому світу закликають уряди ратифікувати Конвенцію МОП № 190 та впроваджувати її у співпраці з профспілками та роботодавцями.
Давайте разом створювати робочі місця, які є більш справедливими та безпечними. Настав час для всіх отримати гідність і повагу, на які вони заслуговують».
МКП випустила звіт «Профспілки в дії, щоб покласти край насильству і домаганням у сфері праці», відзначаючи п'яту річницю прийняття МОП цього першого міжнародного договору, який визнає право кожної людини на світ праці, вільний від насильства і домагань. Звіт містить останнє опитування щодо дій профспілок, спрямованих на ратифікацію та імплементацію C190.
Ґрунтуючись на попередніх опитуваннях у 2022 та 2023 роках, він демонструє значний і постійний прогрес, досягнутий профспілками. Зокрема, жінки-члени профспілок продовжують очолювати боротьбу за гендерну рівність та вільні від насильства робочі місця. Профспілкові історії успіху включають
Аргентина: Федерація вчителів FUDB підписала угоду з владою Буенос-Айреса про запобігання, захист і відшкодування шкоди за акти насильства на робочому місці.
Ізраїль: Федерація праці Histadrut-General повідомляє, що багато колективних договорів тепер включають пункти про запобігання сексуальним домаганням і санкції проти кривдників.
Італія: протокол і кодекс поведінки в транспортному секторі включає положення про оплачувану відпустку і психологічну підтримку для жертв гендерно зумовленого насильства.
Казахстан: Федерація профспілок Республіки Казахстан просуває політику нульової толерантності, узгоджену з C190, що охоплює всіх працівників серед своїх членських організацій.
Панама: Підписано знакові угоди з компаніями, готелями, державним сектором, сільським господарством та університетами.
Зімбабве: Нещодавні колективні угоди в секторах текстильної промисловості, транспорту і громадських послуг включають положення про насильство і домагання, узгоджені з C190.
Однак, як задокументовано в Глобальному індексі прав МКП за 2024 рік, ці позитивні зрушення відбуваються паралельно зі збільшенням кількості порушень основних прав працівників у багатьох країнах, що перешкоджає зусиллям з викорінення насильства і домагань у сфері праці.
Разом із союзниками по Цільовій групі C190, МКП також запустила веб-сайт, на якому представлені ефективні підходи до ратифікації та впровадження Конвенції МОП C190, які профспілки та організації з захисту прав жінок з усього світу використовували для просування до світу праці, вільного від насильства та домагань.
Матеріали з соціальних мереж за 16 днів активізму доступні на сайті МКП.
Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) представляє 191 мільйон членів 337 членських організацій у 167 країнах і територіях.
За додатковою інформацією звертайтеся до прес-служби МКП за телефоном +32 2 224 02 53 або електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Джерело: