rubon630

 

20-23 травня 2014 року у Тулузі, Франція, проходить дев’ятий Конгрес Європейської федерації профспілок громадського обслуговування, найчисельнішого європейського галузевого об’єднання профспілок.

 

 

Це  перший Конгрес ЄФПГО після значних організаційних змін у 2009 році, коли вона стала першою європейською організацією з членськими організаціями в усіх європейських країнах, а також країнах Центральної Азії, що зробило її найбільш представницькою профспілковою організацією громадського сектору на європейському рівні. Сьогодні у роботі Конгресу беруть участь понад 500 представників профспілок з 46 країн, у тому числі й делегація українських членських організацій ЄФПГО.

 

Делегати Конгресу мають обговорити та прийняти рішення щодо політики ЄФПГО з питань покращення громадського обслуговування, посилення прав працівників громадського сектору і боротьби проти політики жорсткої економії, яка по суті є масштабною атакою на громадське обслуговування і працівників громадського сектору в більшості європейських країн.

 

Конгрес  обрав нове керівництво ЄФПГО.  Президентом обрано Аннелі Нордстрьом (з профспілки Коммунал, Швеція), а Генеральним секретарем – Ян Віллем Гудріан (до цього часу обіймав посаду заступника Генерального секретаря).

 

Сьогодні перед ЄФПГО та її членськими організаціями стоїть чимало викликів. Але вона вже встигла  продемонструвати свою здатність мобілізувати робітників та громадян на підтримку їхніх вимог. ЄФПГО стала ініціатором першої успішної європейської громадянської ініціативи за визнання права на воду, як фундаментального права людини, саме ЄФПО була на передньому краї кампанії з запровадження європейського податку на фінансові операції в 11 країнах-членах ЄС.

 

На Конгресі виступила Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок Бернадетт Сеголь. У своєму виступі вона зупинилася на пропозиціях профспілок щодо вибору нового шляху для Європи.

 

Учасникам Конгресу також було презентовано нове дослідження щодо ролі державних витрат, у якому говориться, чому саме державні витрати, зокрема, на громадські послуги є  економічно й соціально важливими. Саме зростання державних витрат було двигуном економічного росту протягом останніх ста років. Половина офіційно зайнятих у світі, більшість з яких працює в приватному секторі, надає послуги. Завдяки державним витратам більш ефективно, ніж у приватному секторі, надаються послуги охорони здоров’я і забезпечуються такі блага, як відновлювальна енергетика.

 

Департамент міжнародної роботи апарату ФПУ