фото 2

 

 

 

У другий день роботи 3-го Всесвітнього конгресу до учасників пленарного засідання  звернулась Генеральний секретар МКП Шаран Барроу з доповіддю про становище трудящих у світі та  результатами Глобального опитування МКП у 2014 році.  У своїй доповіді вона назвала конгрес «глобальним урядом трудящих», мета якого – «зміцнення впливу трудящих та приборкання впливу корпорацій».

 

Згідно з результатами опитування 84% респондентів з різних країн світу зазначили, що «непересічні громадяни» практично не впливають  на глобальні рішення.

 

Крім того, було виявлено, що:

68% опитаних вважають, що влада неправильно вирішує проблему безробіття;

більше половини опитаних оцінюють поточну економічну ситуацію у їхніх країнах, як незадовільну;

78% опитаних переконані, що економічна система функціонує в інтересах заможних верств населення і є несправедливою до більшості.

 

Після Генерального секретаря виступив Президент МКП Міхаель Зоммер, який заявив, що профспілки вимагають «глобального управління, яке б поважало людську гідність і гідність праці» та назвав заходи жорсткої економії «неправильним рецептом при неправильному діагнозі».

 

19-21 травня у другій половині дня робота конгресу була організована у вигляді трьох субпленарних засідань відповідно до назв резолюцій, які планується ухвалити на конгресі.

 

Тема першого субпленарного засідання – «Ріст профспілок». Учасники засідання обговорили питання розширення лав профспілок у багатонаціональних корпораціях,  на регіональному та національному рівнях, проведення стратегічних кампаній, залучення до профспілок домашніх працівників, працівників неформального сектору та молоді, поділились досвідом профспілок, які  поставили перед собою та виконують завдання росту, обговорили питання залучення до лав МКП 20 млн. нових членів.

 

На другому субпленарному засіданні «Стійкі робочі місця, гарантовані доходи  та соціальний захист» дискусія точилась навколо профспілкових важелів привернення уваги урядів та міжурядових організацій до таких сфер, як   зайнятість, нерівність, колективно-договірне регулювання, прожитковий мінімум, соціальний захист, податки, пенсії, інвестиції, корпоративне регулювання, участь жінок у трудовій діяльності і роботі профспілок, вплив клімату та промислові перетворення, вплив корпорацій, торгівля, нестандартна зайнятість, мережі постачання, мир, розвиток та цілі стійкого розвитку після 2015 року. У цьому засіданні взяв активну участь в.о. Голови ФПУ Григорій Осовий.

 

Третє субпленарне засідання конгресу «Реалізація прав» було присвячене пріоритетним напрямам роботи МКП, її членських організацій та глобальних федерацій профспілок  у боротьбі за забезпечення дотримання прав, таким як   програма МКП для країн, які знаходяться у зоні ризику, доручення до профспілок трудящих-мігрантів та корінних народів, насильство по відношенню до жінок, організація охорони праці, нестандартна зайнятість та дискримінація.

 

Паралельно з субпленарними засіданнями делегація ФПУ працювала над резолюцією щодо ситуації в України, яку планується ухвалити в останній день конгресу. 

 

 

 

Департамент міжнародної роботи апарату ФПУ

 

 

 

 

фото 1