DSC06218

 

17 березня, напередодні 50-го з’їзду Загальної конфедерації праці Франції у м. Тулуза (Франція), відбулася Міжнародна конференція на тему: «Випробовування соціальної демократії кризою на європейському та світовому рівнях».

У заході взяли участь понад 80 представників національних профцентрів країн Африки, Азії, Америки та Європи, у тому числі Федерації профспілок України, Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок Бернадетт Сеголь, Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу, а також представники Профспілкового консультативного комітету при Організації економічного співробітництва та розвитку та Міжнародної організації праці.

На конференції було представлено звіт Інституту соціально-економічних досліджень Франції, присвячений тематиці заходу. У звіті зокрема зазначається, що «так звані структурні реформи, спрямовані на короткострокове оздоровлення бюджетів та відновлення конкурентоспроможності, призвели до погіршення становища трудящих, безробітних та пенсіонерів, а також завдали шкоди соціально-економічному відновленню у довгостроковій перспективі».

Особливу увагу учасники конференції приділили питанню податкової справедливості у країнах ЄС. Так, зокрема, виступаючі наголошували на несправедливому розподілі податкового навантаження, у результаті чого заможні громадяни сплачують нерідко менше податків ніж громадяни зі скромними прибутками завдяки фінансовим адвокатам, які допомагають першим «правильно» розміщувати кошти.

Упродовж конференції відбулося чотири засідання у формі круглих столів, під час яких обговорювались такі теми, як: «Політика солідарності як противага політиці жорсткої економії», «Праця у світі: формальна та неформальна зайнятість, підвищення гнучкості ринків праці, нестандартна зайнятість як противага солідарності та політиці перерозподілу багатств», «Шляхи зміцнення європейського та міжнародного профспілкового руху в умовах кризи, нападок на трудові права та основоположні трудові стандарти», «Права на страйк, колективні дії та колективні переговори – жертви кризи?».

 

Департамент міжнародної роботи апарату ФПУ

 

DSC06214