DSC06231

 

18 березня у м. Тулуза (Франція) розпочав свою роботу 50-й черговий з’їзд Загальної конфедерації праці Франції (ЗКП). У з’їзді беруть участь понад 80 представників національних профцентрів країн Африки, Азії, Америки та Європи, у тому числі Федерації профспілок України, а також міжнародних і регіональних профцентрів.

З вітальним словом до делегатів та гостей з’їзду звернулась генеральний секретар профоб’єднання ЗКП департаменту Верхня Гаронна Жізель Відалле та кандидат на посаду генерального секретаря ЗКП Тьєррі Лепан з доповіддю про поточну діяльність та нові завдання, які стоять перед ЗКП. У своїй доповіді Тьєррі Лепан зокрема наголосив на тому, що ЗКП буде продовжувати «рішуче боротися проти планів уряду щодо скорочення пенсій та інших заходів жорсткої економії, а також домагатися зміцнення позицій соціальної демократії».

Рішенням національного виконавчого комітету конфедерації від листопада минулого року новим генеральним секретарем ЗКП стане Тьєррі Лепан. Процедура голосування щодо його офіційного затвердження на цій посаді відбудеться 20 березня. Зварювальник за фахом Тьєррі Лепан уже понад 30 років працює на профспілковій роботі і зарекомендував себе як рішучий борець за права трудящих.

По завершенню першого робочого дня делегати та гості з’їзду взяли участь в урочистому відкритті еспланади ім. Жоржа Сегі – мешканця Тулузи, колишнього генерального секретаря ЗКП у 1967-1982 роках і почесного гостя 50-го з’їзду ЗКП, а також відкритті меморіальної дошки з нагоди об’єднавчого з’їзду ЗКП та ЗКП(у) у Тулузі 1936 року.

Ранкове засідання 19 березня відкрили мер Тулузи Пєр Коен, Жорж Сегі та нинішній генеральний секретар ЗКП Бернар Тібо, який представив звіт про діяльність ЗКП за попередній звітно-виборчий період. Після цього було заслухано фінансовий звіт та звіт контрольно-ревізійної комісії ЗКП.

Друга половина дня 19 березня була присвячена міжнародним питанням. Перед делегатами та гостями зокрема виступили Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок Бернадетт Сеголь, Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу.

20-21 березня буде представлений програмний документ ЗКП на наступний звітно-виборчий період, прийняті резолюції, внесені зміни до статуту, а також обраний новий склад статутних органів ЗКП – виконавчого та національного виконавчого комітетів.

З’їзд ЗКП закінчить свою роботу 22 березня.

 

Довідково: Загальна конфедерація праці Франції, заснована у 1895 році, налічує у своїх лавах майже 700000 членів зі щорічним зростанням членства у середньому на 1,5%. Гендерний склад ЗКП – 45,5% жінок та 54,5% чоловіків. Молодь віком до 35 років становить 15%. Більшість членів ЗКП (61,3%) працюють у приватному секторі.

 

Департамент міжнародної роботи апарату ФПУ

 

DSC06375