es

 

Оголошується початок реєстрації учасників щорічної Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яка відбудеться 18 грудня 2015 року у м. Києві.

 

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС), що діє на підставі Статей 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, є офіційним органом асоціації, поряд з Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Це двосторонній орган, що складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) - з іншої. Метою ПГС є забезпечення ефективної участі громадськості у виконанні Угоди про асоціацію, зокрема через громадський моніторинг імплементації положень Угоди. ПГС збирається двічі на рік на офіційні засідання, на яких затверджує позиційні документи, що представляють громадську оцінку прогресу у виконанні положень Угоди, звертають увагу інших органів асоціації на наявні проблеми та визначають рекомендовані кроки для забезпечення ефективних реформ.

Перший склад Української сторони ПГС (УС ПГС) було сформовано на Установчих зборах 7 листопада 2014 року, в яких взяли участь біля 200 представників громадських організацій, профспілок та організацій роботодавців. Тоді було обрано координаторів 15 Робочих груп, до яких пізніше приєдналися по 5 представників від організацій роботодавців та профспілок (Рада соціальних партнерів), а також, за посадою, координатор Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (усього 26 членів).

Установче засідання ПГС як двостороннього органу відбулося 16 квітня цього року у Києві. Тоді ж було затверджено Регламент ПГС та обрано керівництво в особі співголів Анджея Адамчика (з боку ЄС) та Олександра Сушка (з боку України).

Згідно затвердженого Регламенту наступний склад УС ПГС налічуватиме 15 осіб: по три представники від громадських організацій, профспілок та організацій роботодавців та шість координаторів тематичних робочих груп. УС ПГС затвердила наступний перелік робочих груп: РГ 1 “Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика”; РГ 2 “Свобода, юстиція, права людини”; РГ 3 “Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво”; РГ 4 “Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я”; РГ 5 “Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату”; РГ 6 “Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт”. Назви робочих груп не вичерпують потенційного тематичного наповнення їхньої роботи. Остаточні назви та сфери компетенції робочих груп буде затверджено Асамблеєю.

Під час Асамблеї 18 грудня УС ПГС звітуватиме про діяльність і обговорюватиме пріоритети подальшої роботи; буде сформовано склад оновлених Робочих груп і обрано їхніх координаторів; також відбудуться вибори трьох членів УС ПГС від громадських організацій (члени УС ПГС від сторони роботодавців на національному рівні та від всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні делегуються згідно з відповідними процедурами окремо). Номінування кандидатів у координатори Робочих груп та у трійку представників громадських організацій відбуватиметься з 5 по 11 грудня, про що буде повідомлено додатково.

Ми прагнемо, щоб УС ПГС стала ефективним майданчиком для координації зусиль громадськості у просуванні євроінтеграційних реформ (аналітичних, адвокаційних, інформаційно-просвітницьких тощо), а відтак пропонуємо усім тим, хто хоче долучитися до цієї важливої справи, включатися в роботу УС ПГС.

Отже, якщо Ваша організація:

-         є зареєстрованим згідно із законодавством громадським об’єднанням, організацією роботодавців або профспілковою організацією,

-         поділяє цілі та принципи Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також цілі, завдання і принципи роботи УС ПГС;

-         займається питаннями європейської інтеграції, має інтерес та компетенцію, щоб приєднатися до діяльності однієї із зазначених Робочих груп;

-         є неприбутковою і не належить до політичних партій чи релігійних організацій або їхніх підрозділів;

-         зареєстрована щонайменше за рік до дати зібрання Асамблеї (до 17 грудня 2014 року включно).

Організації, що мають територіальні підрозділи, можуть бути представлені лише одним учасником з правом голосу.

Запрошуємо Вас зголошуватися до участі в Асамблеї шляхом заповнення відповідної анкети не пізніше 2 грудня 2015 р. включно.

Після перевірки організацій-заявниць на відповідність критеріям участі, Оргкомітет повідомить їх про результати розгляду не пізніше 4 грудня 2015 р. Відібраним іногороднім учасникам буде відшкодовано проїзд до Києва за умови надання проїзних документів.

Максимальна кількість учасників Асамблеї є обмеженою з логістичних причин (до 200 учасників).

У разі будь-яких запитань з приводу порядку участі в Асамблеї просимо писати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або телефонувати на номер 050 531 54 82 (Ксенія, Секретар УС ПГС).

 

Оргкомітет Асамблеї

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС