2013 050 016

 

Профспілки працівників державних установ Швеції та України провели тренінг для профспілкових активістів на тему: «Техніка ведення переговорів в умовах скорочення штатів».

Семінар був організований для профспілкових лідерів, які брали участь у спільному проекті профспілок державних установ України і Швеції, основною метою якого було зміцнення лав профспілки за рахунок пошуку і залучення до активної роботи молодих членів профспілки.

Однією з цілей проекту було створення Молодіжної ради профспілки.

Паралельно було прийнято рішення зосередити увагу на підготовці власних тренерів (підготовлених за шведською методикою), які будуть у подальшому поширювати знання, отримані від шведських колег, у регіонах. Для цього у 2011 – 2012 роках було проведено 4 відбірні семінари, в яких взяли участь молоді профспілкові активісти, що виявили зацікавленість у такій роботі. З них восени 2011 р. було відібрано 15 чоловік, які вже почали самостійну тренерську діяльність у своїх регіонах. Також була започаткована тренерська мережа профспілки.

Саме цих молодих активістів було запрошено до участі у семінарі, під час якого відбулися тренінги, який провела Нікітіна Тетяна Василівна – голова профспілки держустанов на тему «Дії організації профспілки під час вивільнення працівників під час реорганізації підприємства, скорочення чисельності, штату». Ще один тренінг провів Мікаел Андерсон, голова профспілки працівників пошти Швеції, викладач ST. Темою було обрано: «Психологічні та організаційні аспекти формування якостей профспілкового лідера». Шведські колеги дали учасникам різнобічні знання і поради щодо вироблення стилю поведінки, спілкування з членами профспілкової організації, знайомили з поняттями лідерства, тонкощами проведення переговорів між представниками профспілки та адміністрації підприємства, а також торкнулися теми стресу на робочому місці, оскільки вона була дуже актуальною для державних службовців, саме коли проходило реформування органів виконавчої влади.

Нагадаємо, що за 2010 – 2012 рр. у семінарах в рамках проекту взяли участь 252 профспілкові активісти з Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Полтавської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Києва.

Таким чином, можна констатувати, що цілеспрямована діяльність в рамках міжнародного проекту з профспілкою ST була планомірною, системною і ефективною. Зокрема, вдалося значно підвищити рівень підготовки членів профспілки з профспілкових питань, але початок зроблено і тепер головне поступально і наполегливо продовжувати цю роботу.

 

ІАЦ

 

2013 050 008

 

2013 050 011

 

 

2013 050 014

 

2013 050 018