У Комітеті з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України відбулися слухання на тему: "Забезпечення молоді житлом – реалії та перспективи".
У слуханнях взяли участь і представники ФПУ: Євген Драп’ятий, Заступник Голови ФПУ, Василь Андреєв, голова Молодіжної ради ФПУ, Володимир Майданюк, головний спеціаліст департаменту розвитку профспілкового руху апарату ФПУ.
Відкриваючи слухання, голова Комітету Артур Палатний зазначив, зокрема, що з січня 2014 року фактично не працює Державна програма забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки внаслідок відсутності коштів в Державному бюджеті на її фінансування. А на 2015 рік з Державного бюджету асигнувань на молодіжне житлове кредитування не передбачено зовсім. "Це сталося вперше за всю історію існування програми з 1998 року",- сказав він.
Під час обговорення учасники наголосили, що сьогодні до вже існуючої черги з не забезпечених житлом понад одного мільйона громадян додались переселенці з територій Криму і зони АТО, а також ті громадяни, чиє житло в східних областях країни зруйнованого під час бойових дій. Нормативна база з питань надання молодим громадянам, молодим сім’ям права на отримання житла вимагає суттєвого удосконалення.
У совєму виступі Євген Драп’ятий наголошував на тому, що в цей складний для нашої країни час, коли молодь безпосередньо відкрила європейський шлях до кращого життя, інвестування в розвиток молоді є найбільш перспективним інвестиціями в майбутнє України. За його словами, проблеми з отриманням першого робочого місця та обмеженість у реалізації права на житло "є найболючішими питаннями для молоді і тягне за собою невпевненість у власному майбутньому, відсутність активної життєвої позиції, погіршення демографічної ситуації в країні, еміграцію молодих та перспективних спеціалістів за кордон в пошуках кращого життя".
Федерація професійних спілок України, Федерація роботодавців, Конфедерація будівельників, більше десяти молодіжних громадських організацій звернулися до Голови Верховної Ради і Прем‘єр-міністра з пропозицією відновити цю програму.
За підсумками обговорення учасники слухань сформулювали низку рекомендацій, а саме:
Верховній Раді - при внесенні змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2015 рік", передбачити видатки на бюджетну програму КПКВК 2751390 "Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадян на будівництво (реконструкція) та придбання житла" обсягом 200 млн.грн;
Кабінету Міністрів - доручити Державній спеціалізованій фінансовій установі "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міністерством молоді та спорту розглянути питання щодо визначення додаткових переваг для молодих сімей учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, молодих державних службовців, молодих медичних працівників та вчителів в отриманні пільгових довготермінових кредитів;
Місцевим радам та державним адміністраціям - проаналізувати результати реалізації місцевих програм забезпечення молоді житлом, у разі відсутності - розробити та затвердити нові житлові програми, забезпечити фінансування місцевих програм із забезпечення молоді житлом в межах коштів, передбачених Державною програмою забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки.
Упевнені, що активна підтримка профспілками зазначених пропозицій сприятиме ефективній реалізації молоді своїх житлових прав.
Департамент розвитку
профспілкового руху