mqdefault 250724

Уряд постановою від 05.07.2024 № 795 затвердив Порядок реалізації експериментального проєкту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (далі — Порядок).

Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проєкту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (далі - експериментальний проєкт), процедуру та вимоги щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів.

Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які виявили намір приєднатися до експериментального проєкту щодо подання документів для отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці, у сфері ліцензування (видача ліцензії, зупинення дії ліцензії повністю або частково, відновлення дії ліцензії повністю або частково, анулювання ліцензії повністю або частково, розширення або звуження провадження господарської діяльності), а також скарг на дії органів ліцензування в електронній формі засобами Єдиної державної електронної системи дозвільних документів.

Метою створення та ведення Електронної системи є:

1) забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері ліцензування, а також взаємодія між здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками, державними органами, їх посадовими особами, під час отримання/надання адміністративних послуг у сфері ліцензування, передбачених пунктом 4 цього Порядку, подачі та розгляду скарг здобувачів ліцензій, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення вимог законодавства у сфері ліцензування, а також подання інформації щодо внесення змін до документів, що додавалися до заяви про отримання ліцензії;

2) забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері охорони праці, а також взаємодія між суб’єктами господарювання, їх представниками, дозвільним органом, його посадовими особами, під час отримання/надання адміністративних послуг у сфері охорони праці, передбачених пунктом 4 цього Порядку;

3) забезпечення ведення ліцензійних реєстрів, реєстрів дозвільних документів, інших публічних електронних реєстрів кількох державних органів.

Експериментальний проєкт передбачає цифровізацію повного циклу процедур видачі дозвільних документів. Підприємці, які долучаться до участі в проєкті матимуть змогу, зокрема:

ü  подавати заяви та відповідні документи в електронній формі на отримання, відновлення, зупинення чи анулювання ліцензій, розширення чи звуження господарської діяльності і т.ін.;

ü  інформувати про зміни в документах та відомостях, які долучалися до заяви;

ü  створювати та подавати декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;

ü  отримувати інформацію про стан чи результати розгляду електронних документів;

ü  сплачувати за надання адмінпослуг;

ü  скаржитись на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування.

Подані в єДозвіл заяви та документи автоматично перевірятимуться засобами електронної системи за спеціальним алгоритмом. За результатами перевірки система визначить рівень ризику та обере тип процедури реєстрації електронних документів. Якщо ризик визначено, як низький, реєстрація відбувається автоматично. В іншому випадку, до перевірки поданої інформації долучаються представники відповідних державних органів. Рішення про видачу ліцензії вони мають ухвалити протягом 10 днів.

Важливо, що єДозвіл взаємодіятиме з електронними інформаційно-комунікаційними системами держорганів, а замовлення послуг буде здійснюватися через Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Отже, від бізнесу не вимагатимуть документи, які містяться в цих системах.

На першому етапі експериментального проєкту надаватимуться наступні послуги:

  • ліцензія на провадження господарської діяльності з туроператорської діяльності;
  • ліцензія на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики;
  • ліцензія на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
  • ліцензія на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти;
  • декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Наприкінці  липня через єДозвіл можна буде подати декларацію з охорони праці. У вересні планується запустити послугу з отримання ліцензії на ветеринарну діяльність. Інші послуги заплановано запустити з жовтня 2024 року.

Джерело: за матеріалами Юридичної газети online

Департамент охорони праці