Азбест - канцероген в будь-якому вигляді. Як повідомив заступник Голови ФПУ, голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв 1-3 жовтня ц.р. на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ДСНС України було зібрано три десятки спеціалістів з безпеки праці та профільних профспілкових фахівців для вивчення характеристик і небезпеки цього мінералу та практичних навичок поводження і видалення його із будівель.
Тренінг «Шкода азбесту та правила поводження з ним» проходив у рамках Міжнародної конференції «Форум стійкості: Безпека праці в Україні – 2024». Її
учасники ознайомилися з доповідями британських експертів, які працюють радниками Європейського банку реконструкції та розвитку, які провели багатогодинні презентації з додатково наданою базою даних ідентифікації, ізоляції та поводження з матеріалами, що містять азбестові волокна.
Практична частина Конференції відкрила можливості для учасників отримати нові знання: британські експерти провели навчання на реальному обладнанні та конструкціях монтувати ізоляційні камери для ізолювання та убезпечення від попадання азбестових волокон в атмосферу. Учасники змогли безпосередньо ознайомитися з роботою обладнання для працівників з видалення азбесту - від вдягання засобів захисту до виходу з ізоляційної камери.
Учасники отримали сертифікати, доступ до величезної бази даних навчальних та практичних матеріалів, а також цінні поради та настанови від англійських експертів. наприклад, волонтери ГО "Добробат", які разом із профспілковими представниками брали участь у засіданнях навчальних секцій, отримали можливість провести переговори про поставки великих сатураційних машин, які допоможуть убезпечити працівників та рятувальників під час процесу розбирання знищених російськими ракетами будівель.
ПРОФБУД отримав гуманітарну допомогу від британських колег - пакет обладнання вартістю більше 20 тисяч фунтів для організації подібних тренінгів, щоб проводити навчання спеціалістів з безпеки праці та будівельників як безпечно працювати із азбестовмісними матеріалами. Продовжтьт навчання планується в 2025 році на базі Хмельницького навчального центру "Побужжя".
Довідково: Незважаючи на негативний вплив азбесту на здоров’я людини обіг та використання в Україні водопровідних й каналізаційних труб, покрівельних матеріалів (азбестоцементу) та тепло- і електроізоляційних матеріалів з азбесту не заборонений законодавством.
Угода про асоціацію з ЄС зобов'язує Україну заборонити використання азбесту в виробництві до 31 жовтня 2021 року. 6 вересня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 4142 про громадське здоров'я, що забороняє використання азбесту, зокрема виробів та матеріалів з його вмістом, у будівництві.
ПРОФБУД