284.04.25

25 квітня п.р., з нагоди Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі, проведено День облпрофради в Новоодеській територіальній громаді Миколаївської області.

Захід відкрила заступник голови Новоодеської територіальної громади Світлана Зла. Вона наголосила на важливості питань безпеки праці, які набувають особливого значення в умовах війни.

Голова облпрофради Любов Онищенко окреслила історію започаткування Всесвітнього дня охорони праці, з якою метою його запроваджено та наголосила, що в цьому році він проходить під гаслом «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль штучного інтелекту та цифровізації на роботі» (Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work).

Більш детально питання сучасних технологій, ролі штучного інтелекту (ШІ) та цифрових інструментів, які дозволяють не лише ідентифікувати небезпеки, а й прогнозувати нещасні випадки, запобігати травматизму на роботі та мінімізувати вплив шкідливих факторів на працівників висвітлив начальник відділу безпеки праці Південного міжрегіонального управління Держпраці Василь Бєляєв.

Він наголосив, що в умовах воєнного стану в Україні це питання набуває особливої актуальності, оскільки технології можуть допомогти зменшити професійні ризики для працівників критичної інфраструктури, стратегічних виробництв, будівельних майданчиків та секторів, що забезпечують обороноздатність країни.

Продовжив тему безпеки праці, стану, аналізу та причин нещасних випадків на виробництві головний державний інспектор відділу безпеки праці Південного міжрегіонального управління Держпраці Юрій Лебедєв.

Під час заходу присутні були ознайомлені зі статистичними даними виробничого травматизму в Миколаївській області за 2024 рік та проінформовані про обставини та причини нещасних випадків, які сталися з працівниками протягом минулого року. Особлива увага була приділена виявленню небезпек, оцінюванню та аналізу ризиків виникнення нещасних випадків та професійних захворювань. На завершення Юрій Лебедєв надав буклети - рекомендації щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці та профілактики виробничого травматизму.

З темою «Працевлаштування осіб з інвалідністю. Реалії та перспективи» виступила керівник Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Чекарь.

287.04.25

У своєму виступі, вона зазначила що у 2025 році, як і в минулі роки, усі роботодавці мають виконувати нормативи створення робочих місць для працівників з інвалідністю. Якщо не виконується норматив, тобто якщо у роботодавця не працює потрібна кількість осіб з інвалідністю, то це є порушенням.

Правник Центру правової допомоги Миколаївської облпрофради Олена Чернова зупинилась на питанні психологічної підтримки працівника на робочому місці та профілактиці професійного вигорання. Було обговорено трудові права працівника, формування психологічно - безпечного середовища на робочому місці, навчання методам управління стресом та навичкам психологічного відновлення, запобігання емоційному та професійному вигоранню.

Олена Чернова розкрила основні зміни у трудовому законодавстві України у період воєнного стану, наголосила на питаннях зміни істотних умов праці, призупиненні трудового договору, зупинення дії окремих положень колективного договору на підприємстві та ін.

На заході було обговорено багато інших тем, які турбують в т.ч. профспілкові організації.

283.04.25

Підводячи підсумки заходу, координатор профспілок Новоодеської територіальної громади Валентина Мазур подякувала голові облпрофради Любові Онищенко за організацію заходу та виступаючим за змістовне розкриття тем.

Прес-центр Миколаївської облпрофради