Державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Як підкреслює начальник управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Івано-Франківській області Надія Глинська, вирішення проблеми створення безпечних умов роботи трудівників залишаються важливою та актуальною на будь-якому підприємстві. Адже незважаючи на заходи, які вживаються роботодавцями, рівень виробничого травматизму залишається на високому рівні. Його зростання допущено на підприємствах м.Івано-Франківська, у Богородчанському, Галицькому, Городенківському, Долинському, Калуському, Надвірнянському районах.
Зокрема, нещасні випадки із смертельним наслідком сталися на ДПО “Львівська залізниця”, ПАТ “Івано-Франківський лісокомбінат”, БМУ-4 БМФ “Укргазпромбуд”, ПП “Рітас”, ТзОВ “Уніплит”, ТзОВ “Мізунь”, МКП “Косівміськводосервіс”, ПАТ “Надвірнанафтогаз”.
Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Івано-Франківській області приділяється значна увага щодо здійсненню профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобіганню нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, викликаних умовами праці.
Протягом 2012 року страховими експертами Фонду проведено понад 500 перевірок стану профілактичної роботи щодо створення здорових та безпечних умов праці на підприємствах, виявлено більше 4 тис. порушень законодавства про охорону праці, роботодавцям внесено подання про порущення відповідних нормативних актів.
У минулому році Фондом надано допомогу потерпілим на виробництві в області в сумі понад 30 млн.грн.
Водночас, працівниками управління вивчено і розповсюджено досвід роботи щодо ефективного функціонування системи управління охороною праці на ряді підприємств, а саме на ТОВ «Таркектт Вінісін», НГВУ «Долинанафтогаз» ВАТ «Укрнафта», ТзОВ «Синтелон», ТОВ «Карпатнафтохім», ПАТ «Укртелеком».
В цілому працівниками Фонду постійно надається керівному персоналу підприємств методична допомога щодо програмного забезпечення для ведення комп'ютерного обліку нещасних випадків на виробництві. Регулярно проводяться консультації з питань функціонування системи управління охороною праці, оформлення документів із розслідування нещасних випадків та професійних захворювань, їх профілактики, проходження медоглядів працівників, складання інструкцій з охорони праці на підприємствах.
Як вважає Н.Глинська, для мінімізації кількості нещасних випадків на виробництві необхідно, насамперед, переглянути систему розрахунку страхових тарифів для страхувальників. Фінансування заходів безпеки й охорони праці, профілактичних заходів повинно здійснюватися роботодавцем і економічно стимулюватися страховиком.Це змусить його бути безпосередньо зацікавленим у зменшенні виробничого травматизму й забезпечення безпечного виробничого середовища.
Прес-служба Ради профспілок Івано-Франківської області