Изображение 1540

 

У рамках Всеукраїнського тижня права, що проводиться 10-14 грудня, у стінах Академії праці соціальних відносин і туризму ФПУ відбулась інформаційно-роз’яснювальна зустріч зі студентами, в якій взяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

Захід був приурочений до Дня прав людини, який відзначається щороку 10 грудня, і мав на меті набуття студентами додаткових знань у сфері забезпечення прав і свобод громадян, а також запобігання їх порушенню.

Відкрила зустріч ректор АПСВТ Вікторія Буяшенко, яка запевнила, що «права людини» - це явище, яке стосуються кожного та забезпечує саме існування людини, а також гарантує подальший суспільний розвиток будь-якої країни. Тому рівно сімдесят років назад – у 1948 р. Генасамблеєю ООН було проголошено Загальну декларацію прав людини.

Як реалізуються права людини в нашій країні і яку роль в цьому відіграють профспілки розповів Голова ФПУ Григорій Осовий. Він охарактеризував ФПУ як правозахисну організацію і наголосив, що право вільного об’єднання громадян у профспілки гарантовано як Конституцією України, так і міжнародними нормативно-правовими актами, ратифікованими нашою країною.

 

Изображение 1533

 

Метою вступу до профспілок трудівників є захист своїх законних прав та інтересів. Профспілки повсякденно займаються цією роботою, тому що скарги від працівників щодо порушення їх трудових прав надходять до профспілок.

- Ми проводимо моніторинг порушення прав у сфері праці, - сказав Г.Осовий, - У середньому протягом року фіксується до 200 тис. різноманітних порушень, зокрема щодо соціального забезпечення, з охорони праці та ін. - Нажаль, у нас існує проблема дотримання прав самих профспілок з боку влади. Трапляються випадки, коли роботодавці чинять супротив утворенню профспілки на підприємствах, або створюються так звані «кишенькові», чи «фейкові» профспілки.

 

Изображение 1512

 

Голова ФПУ розповів про напрацьовані механізми захисту прав спілчан, як на національному так і міжнародному рівнях, серед яких: оскарження дій влади у міжнародних інституціях (таких як Міжнародна організація праці), звернення до Європейського суду з прав людини, до Комісару ООН з прав людини та ін..

Він висловив сподівання, що серед студентів АПСВТ із часом виявляться фахівці, які зможуть високо нести прапор боротьби за права людини і побажав студентам освоювати знання та реалізувати себе як професіоналів на благо нашої держави.

 

Изображение 1550

 

З розповіддю про правозахисну діяльність організацій, які вони представляють, перед аудиторією виступили Олена Степаненко – представник Уповноваженого ВР України з прав людини, Роман Чернега - голова Державної служби України з питань праці, Олена Сенченко – співробітник Інституту економіко-правових досліджень, керівники департаментів апарату ФПУ.

 

Изображение 1556

 

На завершення зустрічі найкращих правових інспекторів членських організацій ФПУ було нагороджено Почесними грамотами Президії ФПУ, які вручив Голова ФПУ Григорій Осовий. Колег урочисто привітали голова первинної профспілкової організації апарату ФПУ Марія Гриценко та керівник Департаменту правового захисту ФПУ Дмитро Лях.

 

Изображение 1571

 

Изображение 1623

 

Довідково:

Відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права” Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» передбачено проведення протягом 10-14 грудня ряду заходів (навчань, бесід, екскурсій,  висвітлення у соціальних мережах тощо) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

 

Прес-центр ФПУ