17 грудня 2015 року відбулось засідання правління Пенсійного фонду України, на якому розглядалися питання щодо: стану виконання плану роботи Пенсійного фонду України у 2015 році та проект Плану на 2016 рік; результати аналізу використання даних в інформаційно-телекомунікаційній системі Пенсійного фонду України; результати внутрішніх аудитів в органах Пенсійного фонду України; стану виконання в органах Пенсійного фонду України Закону України «Про звернення громадян».
Було зазначено, що загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати у 2015 році очікується на рівні 251,5 млрд. грн., що на 1,8 млрд. грн. менше від запланованого (враховуючи невиплачені суми пенсій поточного року особам, які залишились проживати на непідконтрольній українській владі території).
За січень – листопад 2015 року до Пенсійного фонду України надійшло 150,9 млрд. грн. власних коштів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року їх надходження збільшились на 3,2 млрд. грн., або на 2,1 %.
Органи Пенсійного фонду України в межах своїх повноважень вживають передбачених чинним законодавством заходів щодо зменшення заборгованості з обов’язкових платежів до Фонду, яка складає 10,1 млрд. грн., з них зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування - 1,6 млрд. грн., з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах – 8,3 млрд. грн.
Крім того, заборгованість зі сплати єдиного внеску (за даними Державної фіскальної служби України) складає 6,6 млрд. грн.
З метою захисту соціальних прав застрахованих осіб органи Пенсійного фонду України в межах повноважень, передбачених законами України, беруть участь в реалізації заходів, спрямованих на виявлення, упередження та ліквідацію джерел походження «тіньових» коштів для виплати заробітної плати без сплати єдиного внеску. Постійно проводиться моніторинг підприємств, які мінімізують доходи найманих працівників. Так, завдяки співпраці із органами державної фіскальної служби, органами виконавчої влади, громадськими організаціями легалізовано 102,8 тис. робочих місць, в результаті чого до бюджету Фонду спрямовано 96,9 млн. грн. єдиного внеску.
Пенсійним фондом здійснюється комплекс заходів щодо розвитку дистанційного обслуговування громадян через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду.
На засіданні правління схвалено розроблений Фондом проект Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду на період до 2020 року, який спрямований на створення європейських стандартів функціонування та надання послуг, зміцнення фінансової стабільності, підвищення прозорості діяльності Фонду та оптимізації адміністративних видатків.
Правлінням розглянуто питання щодо результатів внутрішніх аудитів в органах Пенсійного фонду України, а також затверджено нову Інструкцію про організацію планування та проведення контрольних заходів в Пенсійному фонді України та його органах.
При розгляді питання щодо стану виконання в органах Пенсійного фонду України Закону України «Про звернення громадян», було відмічено, що впродовж 2015 року до органів Пенсійного фонду України надійшло більше 406 тис. звернень громадян (що більше на 2 відсотка порівняно з минулим роком).
З метою зменшення повторних звернень громадян практикується спільний розгляд таких звернень на засіданнях комісій за участю представників органів праці та соціального захисту населення та місцевих органів влади, організовані постійно діючі «гарячі» телефонні лінії. В територіальних органах Пенсійного фонду України широко практикується проведення виїзних прийомів за місцем роботи та за місцем проживання громадян.
За результатами обговорення прийняті відповідні рішення правління.
Управління соціального страхування
і пенсійного забезпечення ФПУ