10 жовтня на засіданні СПО об’єднань профспілок між керівниками сторін соціального діалогу було досягнуто домовленості щодо зміни розміру тарифної ставки робітника І-го розряду.
Відповідне рішення було ухвалене членами СПО об’єднань профспілок і за їх дорученням свій підпис під документом поставив Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий. Від роботодавців це здійснив Голова СПО роботодавців Дмитро Олійник, від влади - Міністр соціальної політики України Андрій Рева.
Домовленість є невід'ємним додатком до Генеральної угоди та набирає чинності з 1 листопада 2017 року.
Таким чином, на підприємствах, в організаціях небюджетної сфери всіх форм власності тарифна ставка робітника І розряду встановлюється у розмірі:
- визначеному відповідною галузевою, територіальною угодою або колективним договором;
- для галузей, де не укладено галузеві угоди, або їх положення не регулюють розмір тарифної ставки робітника І розряду, - на рівні, що не менше як на 10% перевищує визначений Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи.
Зазначену норму було передбачено у Генеральній угоді на 2016-2017 роки з метою актуалізації її положень.
Коментуючи ухвалене рішення, Голова СПО об’єднань профспілок, Григорій Осовий зазначив, що перемовини з підвищення розміру тарифної ставки робітника І-го розряду тривали довго і лише наразі Сторонам вдалося віднайти консенсус. Це підвищення є лише початком подальших консультацій та переговорів з метою покращення умов праці для людей, а також хорошим стартом для початку переговорів з укладення Генугоди на новий строк, які, за сподіваннями керівників трьох Сторін, будуть більш динамічними і результативними.
- Ми й надалі будемо рухатись шляхом підвищення соціальних стандартів, - запевнив присутніх членів СПО об’єднань профспілок Міністр соцполітики Андрій Рева.
У рішенні СПО об’єднань профспілок також запропоновано сторонам соціального діалогу до 1 грудня ц.р. опрацювати параметри та критерії визначення розміру тарифної ставки робітника І-го розряду для їх застосування при переговорах з встановлення цього показника у 2018 році.
СПО також розглянуло та прийняло рішення з питань: «Про постатейні профспілкові зауваження до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та їх лобіювання в Парламенті», «Про визначення позиції СПО об'єднань профспілок щодо проекту Закону України «Про колективні угоди і договори», підготовленого тристоронньою робочою групою» та ін.
Того ж дня під головуванням Голови СПО об’єднань профспілок Григорія Осового відбулось перше засідання СПО репрезентативних всеукраїнських профоб’єднань, Угоду про утворення якого підписано 8 вересня 2017 року.
На засіданні ухвалено документи, що регламентують діяльність новоутвореного СПО, сформовано його робочі органи, створено Робочу комісію профспілкової сторони для ведення переговорів з укладення нової Генеральної угоди. Вирішено до 20 жовтня напрацювати проект Декларації цілей і завдань, які вбачають профспілки на переговорах з укладання нової ГУ, а до 1 листопада профспілкова сторона має намір ініціювати перед своїми соціальними партнерами початок колективних переговорів з укладення ГУ на новий строк.
Прес-центр ФПУ