У рамках Місії Європейської конфедерації профспілок та Міжнародної конфедерації профспілок із солідарної підтримки українських робітників 25 лютого відбулась зустріч місії із керівниками Федерації роботодавців України.
Лука Вісентіні зазначив: «Дякую вам за запрошення. Ми приїхали із кінцевою метою оголосити про необхідність відкликати законопроєкт про працю та розробити нове законодавство із залученням соціальних партнерів. У цьому ми сподіваємося на вашу підтримку. У стратегічному горизонті розвитку подій позбавлення працівників й профспілок прав не дає роботодавцям жодних переваг, тому що це не сприяє розвитку ринку праці та підвищить конфліктогенність сфери праці».
«Зараз відтягується час із законопроєктом нового Закону України про працю №2708. Це урядовий проєкт, який практично не влаштовує ні роботодавців, ні профспілки. Чотири законопроєкта зареєстровані та подані до розглдяду Верховною Радою. Вони досі не зняті з порядку денного. Усе це може призвести до того, що в якийсь момент ми прокинемося в країні, в якій дуже складні трудові відносини.», - зазначив Голова Спільного представницкого органу об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Та висловив переконання, що «програми розвитку й бачення майбутнього країни в політичному аспекті в Федерації роботодавців та Федерації профспілок України є спільними, це вектори євроінтеграції і безумовно успіх країни, успіх кожного громадянина.
Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України підкреслив, що роботодавці не виступали співавторами законопроєктів про працю, про права профспілок та про соціальний діалог, а лише мали діалог щодо проєкту трудового кодексу, тому вони готові до подальшої спільної роботи у цьому напрямку.
Під час зустрічі розглянуто питання: щодо порушень прав людини у законопроєкті про працю, обговорено пункти про профспілки та соціальний діалог; виплату податків; причини й наслідки трудової міграції; можливості гнучкого робочого графіку працівників та причини низьких зарплат в Україні.
Прес-центр ФПУ