zizd yakosti 2013

 

       Як повідомлялося раніше, 23 травня 2013 року в м. Києві у Будинку профспілок відбудеться 8-й Всеукраїнський з’їзд якості під девізом «Якість як національна ідея України», співорганізатором якого вже вкотре стала Федерація профспілок України.

       Всеукраїнський з`їзд якості засновано у 1999 році за ініціативою Української асоціації якості (УАЯ). Його першими організаторами виступили: УАЯ, Український союз промисловців і підприємців (УСПП) та Держкомпідприємництва України при підтримці Національної академії наук, Федерації профспілок України, Української асоціації споживачів.

       Для проведення 8-го з’їзду якості сформовано склад його основних співорганізаторів, а саме: УСПП, УАЯ, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Федерація профспілок України. Отримано згоду на участь у підготовці та проведенні з’їзду від ряду міністерств, відомств, громадських організацій. Його проведення підтримано Прем’єр-міністром України.

     Участь у роботі з’їзду дає можливість, зокрема профспілкам, донести до керівництва держави свої проблеми та побажання, вплинути на удосконалення та реалізацію державної політики у сфері якості, залучитися до процесів розвитку загальнонаціонального руху за якість і досконалість.

     Представники ФПУ увійшли до складу робочих груп «Права людини як споживача та їх захист» та «Соціальна спрямованість, організаційна досконалість і конкурентоспроможність підприємств, організацій і державних установ». Напрацьовано проекти резолюцій з’їзду з відповідних питань, які винесено для обговорення на чергове засідання Оргкомітету.

   Профспілками запропоновано включити до резолюції щодо захисту прав споживачів зокрема вимогу про посилення контролю за ціноутворенням на соціально значущі товари і послуги, прискорення затвердження оновлених наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг для основних соціальних і демографічних груп населення, що використовуються при розрахунку прожиткового мінімуму, запровадження системного урядового моніторингу фактичного стану споживчого ринку та його оприлюднення.

     Пропонуємо членським організаціям ФПУ ознайомитися з матеріалами з’їзду (додаються) та за можливості взяти участь у його роботі.

 

                                                           Департамент бюджетної політики та

                                                           соціального захисту