zasid

 

 

18 червня 2013 року у приміщенні Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбувся круглий стіл на тему «Забезпечення гідної та своєчасної оплати праці – першочергове завдання організацій профспілок».

 

В вищезазначеному заході взяли участь заступник Голови ФПУ С.М. Кондрюк, головний спеціаліст відділу з питань бюджетної політики департаменту бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ В.В. Зубко, лідери профспілкових організацій, а також представники органів державної влади, діяльність яких пов'язана з питаннями оплати праці населення Чернігівської області, а саме: Департаменту соціального захисту населення ОДА, обласного центру зайнятості, головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Чернігівській області, головного управління статистики у Чернігівській області, відділення НСПП в Чернігівській області. Виступаючі зосередили увагу на окремих питаннях по тематиці заходу у відповідності до своїх напрямів роботи.

 

Під час обговорення, зокрема, були порушені питання рівня оплати праці в Україні, в т.ч. в Чернігівській області, своєчасність виплати заробітних плат та випадки наявності заборгованості з зазначених виплат в даній області. Особливо гостро постало питання: Якою має бути гідна заробітна плата?

 

Засідання круглого столу відкрив голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області М.А.Богдан, який окреслив актуальність тематики цього заходу.

 

В своєму виступі заступник Голови ФПУ С.М. Кондрюк звернув увагу на вагомість гідної оплати праці та існуючу соціальну несправедливість при визначенні розмірів заробітної плати. При цьому, акцентовано, що розмір законодавчо встановленого прожиткового мінімуму значно нижчий за фактичний прожитковий мінімум. Також не залишилась без уваги проблема рентабельності заробітної плати та забезпечення відтворення трудового потенціалу працівника.

 

Головний спеціаліст департаменту бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ В.В. Зубко зосередила увагу на проблемних питаннях оплати праці працівників бюджетних галузей, проінформувала про дії ФПУ, зокрема, активну участь профспілок в формуванні бюджетної політики України в поточному році та на 2014 рік.

 

На завершення С.М.Кондрюк наголосив на ефективності солідарних дій профспілок усіх рівнів при вирішенні особливо гострих проблем (в т.ч. в оплаті праці) та закликав профспілкових лідерів до ще більшої згуртованості у відстоюванні консолідованих позицій профспілок.

 

 

 

Департамент бюджетної політики та

соціального захисту апарату ФПУ