Spozhivach-maye-pravo

         

Федерація профспілок України декілька років поспіль звертала увагу Уряду на необхідність прийняття Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів. За інформацією Департаменту бюджетної політики та соціального захисту ФПУ  у квітні 2013 року Федерацією профспілок було направлено лист до Адміністрації Президента України, у якому висловлені конструктивні пропозиції стосовно шляхів поліпшення системи захисту прав споживачів та необхідності удосконалення правового поля у цій сфері, зокрема щодо:

- необхідності розробки Міністерством економічного розвитку і торгівлі України проекту Закону України «Про захист прав споживачів» у новій редакції з метою узгодження із нормами законодавства Європейського Союзу, Цивільного процесуального кодексу України у частині, що стосується захисту прав споживачів, забезпечення якості продукції в процесі її розповсюдження та розміщення на ринку;

- прискорення прийняття Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів та розробки Міністерством економічного  розвитку і торгівлі України Програми дій на її основі.

 

         На початку червня на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято Концепцію державної політики у сфері захисту прав споживачів. Детальніше про реалізацію Концепції та актуальні питання щодо захисту прав споживачів розповість Голова Держспоживінспекції України Сергій Миколайович ОРЄХОВ. 

 

Сергію Миколайовичу, які можливості дає прийняття Концепція державної політики у сфері захисту прав споживачів?

 

Дана Концепція була розроблена і прийнята за завданням Президента України Віктора Федоровича Януковича. Прийняття цієї Концепції дає можливість для: підвищення рівня соціальної стабільності; забезпечення координації дій усіх гілок влади; створення ефективної системи щодо запобігання потрапляння на ринок небезпечних та фальсифікованих товарів.

 

Як нам відомо сьогодні Україна веде активну діяльність на міжнародному рівні у сфері захисту прав споживачів?

 

Так, це ще один важливий крок до становлення міцної системи захисту прав споживачів у країні, де кожен громадянин відчуває підтримку влади, може довіряти виробникові та добре знає як користуватися своїми законними правами.

6-7 червня Україна, а також представники Білорусі, Вірменії, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, взяли участь у 4-му засіданні Консультативної ради з захисту прав споживачів держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.

У ході засідання було розглянуто широке коло питань сфери захисту прав споживачів, зокрема: важливі події в області захисту прав споживачів, які відбулися в державах-учасницях СНД в період між засіданнями ради; соціально-економічне становище держав - учасниць СНД в 2012 році; стан справ у державах - учасницях СНД з організації взаємодії державних і громадських структур по захисту прав споживачів.

 

Під час засідання Вас, Сергію Миколайовичу, було обрано співголовою Консультативної ради?

 

У результаті мого виступу, в якому я поділився з колегами про досягнення України, зокрема про прийняття Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів, а також про результати реалізації антитютюнового законодавства, учасники засідання, на чолі з Головою Консультативної ради Геннадієм Онищенком, обрали мене співголовою Консультативної ради та одноголосно проголосували за те, щоб 5-е засідання пройшло у нас, в Україні.

 

Коли саме?

 

Дата ще узгоджуються, але попередньо це - жовтень поточного року.

 

Зазначені рішення є вагомим підтвердженням того, що Україна, досягає вагомих результатів у сфері захисту прав споживачів?

 

Не можу не погодитися з цим. Але це лише початок Держспоживінспекція України існує тільки 2-ий рік, попереду ще багато роботи. При повній взаємодії Держспоживінспекції України з органами місцевої влади, представниками бізнесу, громадськими організацій та ЗМІ, ми зможемо стати тією перешкодою, яка не дозволить несумлінним виробникам отримувати прибутки за рахунок здоров'я наших громадян.

Нашу ініціативу в цьому напрямку підтримав Уряд країни. З метою ознайомлення з ситуацією в регіонах, надання допомоги органам місцевої влади та проведення нарад з актуальних питань захисту прав споживачів за участю активу області, представників бізнесу та громадських організацій, я вже відвідав такі області, як: Запорізька, Львівська, Тернопільська, Житомирська, Івано-Франківська і Хмельницька. Це дозволило мені особисто побачити, як налагоджена робота наших територіальних інспекцій з місцевими органами влади та громадськістю в сфері захисту прав споживачів.

 

На чому робили акцент під час поїздок, які питання порушували?

 

У кожній області ми провели зустрічі з активом і обговорили масу питань, серед яких піднімалися теми:

- Реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів щодо якості та безпеки споживчих товарів і послуг;

- Напрацювання спільних пропозицій щодо реалізації регіональних Програм захисту прав споживачів;

           - Сприяння органам місцевого самоврядування, громадським організаціям у здійсненні ними повноважень щодо захисту прав споживачів, а також обміну інформацією.

 

             Коли мова йде про досягнення позитивного результату, у вирішенні складних питань, пов'язаних із захистом прав споживача, необхідно об’єднувати зусилля та крокувати вперед!

 

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

за матеріалами

Прес-служби Держспоживінспекції України