1631 original

У Мінсоцполітики відзначили лідерів соціальних рейтингів регіонів за станом на ринку праці та заборгованості по зарплатах. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час селекторної наради з питань погашення заборгованості із заробітної плати, внесків до Пенсійного фонду України та легалізації зайнятості.

«Ми всі розуміємо, що для вдосконалення нашої роботи потрібно мати наочні критерії для аналізу та оцінювання. Це стало можливим завдяки запровадженню Соціальної карти регіону, на основі якої вже і формується рейтинг кожної області за низкою критеріїв соціальної сфери. Це абсолютно новий підхід, який вже дозволяє оцінювати кожен регіон за різними показниками соціальної сфери, врахувавши при цьому потреби найбільш незахищених верств населення. Сьогодні ми можемо відзначити лідерів соціальних рейтингів регіонів та тих, де ситуація доволі складна», – сказала Міністр.

Рейтинги соціального розвитку регіонів дозволяють оцінювати кожну область за різними показниками соціальної сфери. З першого оцінювання регіонів минуло вже майже два місяці.

Згідно з результатами, у питанні погашення заборгованості із заробітної плати найкращі показники у Чернівецької, Волинської, Дніпропетровської, Хмельницької та Полтавської областей. Минулого ж разу в лідерах були Рівненська, Волинська, Дніпропетровська, Хмельницька та Полтавська області. Скрутна ситуація у Донецькій, Одеській, Запорізькій, Миколаївській та Київській областях.

Щодо ситуації на ринку праці, то станом на сьогодні ситуація найкраща у Києві, Севастополі, АР Крим, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Ці регіони були кращими і у попередньому рейтингу. Труднощі спостерігаються в Івано-Франківській, Рівненській, Закарпатській, Вінницькій та Тернопільській областях.

«Соціальні рейтинги регіонів існують менше 3 місяців, але вони вже надають змогу бачити зміни у соціальній сфері тієї чи іншої області. Безумовно, на лідерів рейтингів варто рівнятися. Щодо тих, де ситуація складна, то вживати заходів до них поки зарано з огляду на невеликий термін дослідження. Проте якщо негативні тенденції будуть зберігатися, заходи будуть адекватними і вчасними», - наголосила Наталія Королевська.

Прес-служба Мінсоцполітики