a93f39cc1b142a8e0fddc5c08fa543d2

 

При зменшенні загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати у 2012 році, на державних підприємствах вона продовжує зростати.
Тому, за словами Наталії Королевської, контроль за підприємствами, які мають заборгованість із виплати зарплати, буде жорсткіший, ніж раніше. За її дорученням, до наступного засідання Комісії, що відбудеться у лютому місяці, має бути представлений покроковий план вирішення питання з погашення заборгованості для кожного підприємства.
Член Комісії від СПО об'єднань профспілок, заступник Голови ФПУ С.М. Кондрюк під час свого виступу закцентував увагу на чотирьох основних проблемах погашення заборгованості:
1) проблема не стільки в темпах погашення старої заборгованості, скільки у фактах утворення нової;
2) хронічна заборгованість, при чому на економічно-активних підприємствах. Використовуються шляхи штучного доведення до банкрутства суперприбуткових підприємств (як приклад, ПАТ «Прилуцький завод «Білкозин» Чернігівської обл.);
3) держава надає два приводи для невиплати заробітної плати:
- дозволяє на державних підприємствах роками не платити заробітну плату;
- постійно порушує свої обов'язки з оплати держзамовлень, повернення ПДВ, своєчасносного перерахування субвенцій;
4) публічна пасивність до антиконституційного явища. ЗМІ, політики більше пояснюють, ніж критикують.
В рамках домовленостей, досягнутих у ході робочої зустрічі Міністра Мінсоцполітики Королевської Н.Ю. та Голови ФПУ Кулика Ю.М. щодо надання профспілками інформації про стан із своєчасністю виплати заробітної плати С.М. Кондрюк надав для розгляду Комісії перелік із 106 підприємств-боржників із заробітної плати з подальшим внесенням його до Протоколу.
Також, С.М. Кондрюк запропонував висвітлювати в Урядовому кур'єрі, на сайті Мінсоцполітики інформацію про підприємства-боржники із зазначенням керівників (антирейтинг), а на наступному засіданні Комісії розглянути ситуацію погашення боргів на підприємствах з новоутвореною заборгованістю.

 

Департамент виробничої політики
та колективно-договірного регулювання