1). Мінекономіки інформує: Понад 6 тисяч безробітних у 10 областях залучено до виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту «Армії відновлення» (найчастіше це розбір завалів, відновлення житлових будинків, пошкоджених в результаті бойових дій, облаштування підвальних приміщень під укриття, фасування гуманітарної допомоги, приготування їжі військовим, плетіння маскувальних сіток, надання соціальних послуг в Пунктах незламності). Держава вже профінансувала виконання суспільно корисних робіт в регіонах на 37,4 млн грн, в тому числі з початку року – на 13,6 млн грн.
2). Мінсоцполітики:
- У січні 2023 року нараховано допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на загальну суму понад 6,2 млрд гривень. Кількість ВПО внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну наразі сягає понад 4,8 мільйона людей. Йдеться лише про тих громадян, які подали заяви на реєстрацію.
Мінсоцполітики нагадує, що заяву на допомогу на проживання можна подати дистанційно через застосунок Дія, або особисто через органи соціального захисту населення, уповноваженої особи громади або ЦНАП. https://www.msp.gov.ua/news/22581.html
- Віталій Музиченко: керівник Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, в ефірі Національного Телемарафону розповів про те, як оформити довідку про інвалідність з-за кордону.
https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/videos/490944639681215/
3). Мінреінтеграції інформує:
- Де консультують щодо отримання довідки ВПО: південні регіони - https://minre.gov.ua/news/de-konsultuyut-shchodo-otrymannya-dovidky-vpo-pivdenni-regiony, північ і схід - https://minre.gov.ua/news/de-konsultuyut-shchodo-otrymannya-dovidky-vpo-pivnich-i-shid.
- Грошова допомога херсонцям на лікування: як отримати та куди звертатись. Мешканці Херсонської міської територіальної громади у 2023 році можуть отримати одноразову адресну грошову допомогу на стаціонарне лікування, проведення операцій, в тому числі на серці, судинах та онкологічних, на ендопротезування суглобів. Докладніше: https://minre.gov.ua/news/groshova-dopomoga-hersoncyam-na-likuvannya-yak-otrymaty-ta-kudy-zvertatys
- Віцепрем’єрка України Ірина Верещук взяла онлайн-участь у Варшавській конференції (порядок денний було присвячено темам гуманітарного реагування та енергетики). Це одна з постійних міжнародних платформ, яку організував Уряд Польщі. Конференція збирає представників урядів країн, інституцій ЄС та G7, щоб обговорити нагальні питання підтримки України.
У своєму виступі Ірина Верещук зазначила, що цього року Уряд буде також активно займатись проблемами українців за кордоном. Серед інструментів та методів, які допоможуть вирішити актуальні проблеми наших співгромадян за кордоном, Верещук назвала наступні: уніфікація підходів до надання підтримки українцям в країнах, що приймають (для цього слід налаштувати багатосторонню міжурядову координацію); мобілізація додаткових ресурсів міжнародних гуманітарних операторів саме на таку допомогу.
Віцепрем’єрка закликала іноземні уряди звернути увагу на проблему медичного обслуговування українських шукачів прихистку.
https://minre.gov.ua/news/unifikuvaty-pidhody-do-pidtrymky-ukrayinciv-za-kordonom-iryna-vereshchuk
- Актуальні проблеми, з якими зіштовхуються українські шукачі прихистку у Словаччині, обговорювалися на українсько-словацькій нараді. https://minre.gov.ua/news/ukrayinci-v-slovachchyni-potrebuyut-uvagy-ukrayinskogo-uryadu
- Мінреінтеграції продовжує державні виплати звільненим з полону. https://www.kmu.gov.ua/news/minreintehratsii-prodovzhuie-derzhavni-vyplaty-zvilnenym-z-polonu
4). Мінфін інформує:
- Мінфін у січні забезпечив перерахування з держбюджету 10,7 млрд грн міжбюджетних трансфертів до місцевих бюджетів, що становить 61,8% від передбачених розписом асигнувань, зокрема базову дотацію перераховано в сумі 2,4 млрд грн та освітню субвенцію – в сумі 6,8 млрд грн (100 % до розпису).
Також у розпорядженні органів місцевого самоврядування, територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих територій у січні залишилась реверсна дотація в обсязі 241,8 млн грн, яка не перераховувалась до державного бюджету в умовах воєнного часу.
Залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ за загальним і спеціальним фондами за січень 2023 року збільшились на 17,5 млрд грн і станом на 01.02.2023 становлять 133 млрд гривень.
Залишки коштів збільшилися у всіх регіонах України. За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість забезпечувати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.
- На фінансування науки у 2023 році спрямовано майже 12 млрд грн. Кошти передбачено: 8,5 млрд грн – на «академічну науку» (близько 72% загального обсягу видатків спрямовано НАН України та п’яти національним галузевим академіям наук); 1,1 млрд грн – на «університетську науку» (близько 10% обсягу видатків на заклади вищої освіти та наукові установи сфери управління МОН України); 0,6 млрд грн – на «галузеву науку» (близько 5% загального обсягу видатків на наукові установи сфери управління інших органів виконавчої влади).
- Шляхи забезпечення макрофінансової стабільності та стійкості банківського сектору в умовах тривалої повномасштабної війни обговорили 3 лютого 2023 року учасники чергового засідання Ради з фінансової стабільності.
5). МОЗ:
- Відновлення медичної інфраструктури оцінюється щонайменше у понад 6 млрд доларів. Наразі при МОЗ створено проєктний офіс із відновлення системи охорони здоровʼя. Його основна мета – підтримувати та координувати впровадження реформи та заходів із відновлення. Докладніше: https://moz.gov.ua/article/news/moz-vidnovlennja-medichnoi-infrastrukturi-ocinjuetsja-schonajmenshe-u-ponad-6-mlrd-dolariv
- Чи продовжується довідка про інвалідність і право на отримання виплат на період воєнного стану? https://moz.gov.ua/article/news/chi-prodovzhuetsja-dovidka-pro-invalidnist-i-pravo-na-otrimannja-viplat-na-period-voennogo-stanu-
6). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит інформує:
- У ВР України зареєстровано законопроєкти №8431 та №8432, якими пропонується поетапне підвищення з 1 квітня 2023 року розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.
- За добровольцями тероборони зберігається середній заробіток: нагадування від Держпраці. Для виплати середнього заробітку працівнику-тероборонцю він має надати копію контракту добровольця ТРО або копію посвідчення встановленого зразка, виданого на підставі укладеного контракту.
- ПриватБанк розпочинає виплати фінансової допомоги від чеської гуманітарної організації «Людина в біді». Докладніше:
- У разі отримання міжнародної допомоги під час війни слід подати декларацію. У разі отримання фізособами допомоги від іноземних держав та їхніх державних фондів, а також від іноземних компаній слід задекларувати її як індоходи без сплати ПДФО та ВЗ. https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/81566-u-razi-otrimannya-miznarodnoyi-dopomogi-pid-cas-viini-slid-podati-deklaraciyu
- Податкова соціальна пільга – хто має право на її застосування?
За підсумками засідання КМУ від_7 лютого 2023 року, зокрема:
- Затверджено порядок використання коштів з рахунку для гуманітарної допомоги українцям, як постраждали від російської агресії.
Рахунок Міністерства соціальної політики був відкритий у Національному банку України з метою акумуляції допомоги на відновлення України. Він використовуватиметься для зарахування благодійних пожертв, гуманітарної допомоги, грантів та дарунків від фізичних та юридичних осіб, як з України, так і з-за кордону.
Мінсоцполітики спрямовуватиме отримані на рахунок кошти за наступними напрямами: оплати виготовлення та встановлення допоміжних засобів реабілітації та їхніх складових; розвиток сімейних форм виховання (забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів); оплату або компенсацію за надання визначеного переліку соціальних послуг; здійснення компенсацій видатків для комунальних установ на основну, додаткову заробітну плату та інші заохочувальні виплати фахівцям із соціальної роботи. http://surl.li/etjdg
- В Одесі минулого тижня сталася аварія на пошкодженій росією підстанції – виділено 30 млн грн із резервного фонду держбюджету Одеській ОВА на закупівлю пального для генераторів, що, за словами Прем’єр-міністра, дозволить тримати в робочому стані критичну інфраструктуру до завершення ремонтів. http://surl.li/etjjk
- Уряд схвалив призначення 47 стипендій для видатних спортсменів України з неолімпійських видів спорту. http://surl.li/etjbu
Новини Парламенту:
1). Верховна Рада України на пленарному засіданні 7 лютого прийняла 4 Закони, 3 законопроекти і 5 Постанов.
Зокрема, в цілому прийнято Закони:
- про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», реєстр. №8419;
- про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», реєстр. №8420;
- про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, реєстр. №6085;
- про внесення змін до Митного кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, реєстр. №6086.
За основу прийнято законопроект:
- про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», реєстр. №8399;
Прийнято Постанови:
- про План законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік, реєстр. №8422;
- про порядок денний дев'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, реєстр. №8426;
- про деякі питання організації роботи Верховної Ради України дев’ятого скликання під час проведення дев'ятої сесії в умовах дії воєнного стану, реєстр. №8405.
https://www.rada.gov.ua/news/razom/232815.html
2). Прийнятий у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» (№8399), серед іншого, передбачає розподіл додаткових 5,5 млрд грн, які надійдуть до державного бюджету у вигляді грантів, кредитних коштів та повернення позик. Зазначені кошти пропонується спрямувати на реконструкцію медзакладів, об’єктів інфраструктури тощо.
https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/232826.html
https://www.rada.gov.ua/news/razom/232816.html
Департамент з питань бюджету та оплати праці