1). Мінекономіки інформує:
- Держава компенсувала підприємцям у 2023 році 181 млн грн за працевлаштування понад 14 тисяч ВПО. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна та нагадала, що в 2024 році Уряд підвищив розмір компенсацій тим, хто братиме на роботу переселенців:
· з 1 січня вона складає 7100 грн;
· з 1 квітня складатиме 8000 грн.
Також збільшено термін надання такої компенсації:
· до трьох місяців – за працевлаштування ВПО;
· до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.
Детальніше: https://cutt.ly/twHZdFcW
2). Мінфін інформує:
- У грудні 2023 року Мінфін згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам в обсязі 17,8 млрд грн, зокрема: базову дотацію – 2,4 млрд грн (100% до розпису асигнувань), додаткові дотації – 3,5 млрд грн (на 3,3 млрд більше ніж у листопаді).
Загалом у 2023 році Мінфін забезпечив перерахування з держбюджету 183,8 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів.
Залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ за загальним і спеціальним фондами на 01.01.2024 становлять 112,9 млрд гривень.
- У 2023 році до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 441,9 млрд гривень, що на 43,8 млрд грн більше, ніж у 2022 році. Основними доходами загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) у 2023 році, зокрема були:
• 289,4 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
• 55,8 млрд грн – єдиний податок;
• 34,5 млрд грн – плата за землю;
• 14,5 млрд грн – податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки;
• 9,1 млрд грн – податок на нерухоме майно.
Деталі та інфографіка за посиланням:
3). Мінреінтеграції інформує:
- «ВідновиДІМ»: учасникам програми вже виплачено понад 278 млн грн на відбудову пошкоджених будинків.
- Словаччина надасть Україні гуманітарну допомогу для проходження зимового періоду на загальну суму понад 200 тисяч євро.
- У 2023 році Уряд Німеччини виділив 50 мільйонів євро на покращення житлових умов ВПО.
4). Мінсоцполітики інформує:
- 30 календарних днів від народження дитини є у батьків, щоби подати заяву про отримання «пакунка малюка» до органів соцзахисту населення чи ЦНАПу за місцем проживання.
Вартість «пакунка малюка» для держави – 6778 грн, але якщо батьки купуватимуть все, що входить до нього, в роздріб, увесь набір коштуватиме значно дорожче. Отримання бебі-бокса не обмежує право сім'ї на інші види соціальної підтримки, передбачені національним законодавством.
У 2024 році вміст «пакунку малюка» буде оновлено.
https://www.msp.gov.ua/news/23354.html
https://www.msp.gov.ua/news/23409.html
- Підсумки роботи Мінсоцполітики у 2023 році від міністра соціальної політики України Оксани Жолнович – за посиланням:
- Мінсоцполітики та компанія Deloitte уклали Меморандум про взаєморозуміння та домовились про співпрацю для підтримки трансформації сфери соціальних послуг. Мета Меморандуму – реалізація спільних проєктів, зокрема щодо удосконалення надання соціальних послуг та цифровізації процесів у соціальній сфері. https://www.msp.gov.ua/news/23425.html
5). Департамент комунікацій Секретаріату КМУ:
- У 2024 році стартує реформа державного управління та запрацює нова система оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад. 70% зарплати становитиме посадовий оклад, а 30% – премія.
Детальніше: https://t1p.de/sgfc4
6). НАДС: Пріоритети 2024 – реформа оплати праці; удосконалення системи професійного навчання; удосконалення конкурсної процедури вступу, проходження, припинення державної служби, тощо. https://www.facebook.com/watch/?v=1034813861150493
7). Нацбанк України: Опубліковано Макроекономічний та монетарний огляд, січень 2024 року: https://bit.ly/48oQBce.
В документі, зокрема, зазначено, що зарплати відновили зростання завдяки як бюджетним виплатам, так і ресурсам підприємств.
Пожвавлення економіки та сповільнення інфляції сприяли відновленню зростання реальних зарплат з ІІ кварталу 2023 року. За оцінками, зростання зарплат збереглося і у IV кварталі.
Проте зростання зарплат було нерівномірним за видами діяльності: так, у ІІІ кварталі 2023 року середні зарплати в реальному вимірі у торгівлі, ІТ та низці інших ВЕД перевищили рівень ІІІ кварталу 2021 року (тобто до повномасштабного вторгнення). Натомість нижчими за цей рівень залишалися зарплати в окремих секторах послуг, будівництві, освіті та транспорті.
Бюджетні виплати, зокрема, військовим, пенсії та соціальні допомоги залишалися вагомим джерелом зростання доходів домогосподарств.
8). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит:
- Відновлення індексації зарплати з 2024 року: розʼяснення від Держпраці: https://smu.dsp.gov.ua/news/ponovlennia-provedennia-indeksatsii-zarobitnoi-platy-pratsivnykiv/.
За підсумками засідань КМУ 3 та 5 січня 2023 року, зокрема:
- Прем’єр-міністр наголосив, що минулого року держава демонструвала зразкове виконання соціальних зобов’язань. У структурі видатків зведеного бюджету соцвиплати займали понад 12%.
Цьогоріч соціальна сфера також буде одним із пріоритетів. Держава і надалі буде виконувати свої соціальні зобов’язання перед людьми в повному обсязі. З 1 січня підвищено низку соціальних стандартів:
· мінімальна зарплата зросла на 6%: з 6700 грн до 7100 грн (ще одне її підвищення заплановане на весну – з 1 квітня);
· прожитковий мінімум збільшився в середньому на 12%, до 2920 грн;
· мінімальна пенсія в Україні підвищилася з 2093 грн до 2361 грн. У планах – індексація пенсій з 1 березня.
http://tinyurl.com/ysmkvkea; http://tinyurl.com/yq5bkode
- Внесено зміни до Постанови від 29.04.2022 № 495, якою затверджено Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Зокрема:
• Перелік пріоритетності надання тимчасового житла ВПО доповнено новими категоріями. Тепер туди входять, в тому числі, сім’ї військовослужбовців з-поміж ВПО; ВПО, які повторно перемістилися через збройну агресію рф. А також ВПО з-поміж мешканців відповідної територіальної громади, яка здійснює забезпечення житловими приміщеннями із фонду, житло яких було зруйноване.
• Розширено можливості фінансування органами місцевого самоврядування (ОМС) фонду житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО, поза межами їхньої юрисдикції. Тобто ОМС тих територій, із яких перемістилися ВПО, зможуть брати участь у розподілі житлового фонду у приймаючих громадах.
• Відтепер ВПО можуть стати на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, навіть за відсутності такого фонду на момент їхнього звернення. https://t1p.de/xk0us
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-poriadku-formuvannia-fondiv-zhytla-pryznachenoho-dlia-tymchasovoho-prozhyvannia-obliku-ta-nadannia-takoho-i050124-7 - постанова КМУ від 05 січня 2024 р. № 7
- Уряд погодив законопроект про зміни у фінансуванні здобуття вищої освіти з 2024 року. https://t1p.de/m9hrd
https://mon.gov.ua/ua/news/mihajlo-vinnickij-pro-masshtabnu-reformu-vishoyi-osviti
- Затверджено умови оплати праці працівників бюджетної установи «Центр гуманітарного розмінування» - постанова КМУ від 05 січня 2024 р. № 14. https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-umovy-oplaty-pratsi-pratsivnykiv-biudzhetnoi-usta-a14
Департамент з питань бюджету та оплати праці