pozhiznennykh-nalogovykh-lgot

Минулого року завдяки наполяганням ФПУ було видано роз'яснення Державної податкової служби України, відповідно до якого профспілкові організації отримали право не подавати Звіт про суми податкових пільг щодо доходів, які не підлягають оподаткуванню згідно з пунктом 157.9 Податкового кодексу (роз'яснення Державної податкової служби України від 17.05.2012 №8432/6/15-1215).

Вимушені Вас інформувати, що Державна податкова служба України з 01.01.2013 кардинально змінила свою позицію.

Відтак, попри вищезгадане роз'яснення, до Довідника пільг №64 на 01.01.2013 по сплаті податків, зборів, інших обов'язкових платежів включено доходи профспілок, які згідно з п. 157.9. Податкового кодексу звільнено від оподаткування (код пільги 11020286), що, в свою чергу, встановлює обов'язкове подання Звіту про суми податкових пільг за цими доходами.

Водночас, акцентуємо увагу на те, що податкові органи на підставі Довідника пільг №64 вимагають подання зазначеного Звіту за IV квартал 2012 р., який має бути подано до податкових органів не пізніше 11 лютого ц.р.

До остаточного врегулювання цього питання з метою уникнення штрафних санкцій за неподання Звіту про суми податкових пільг радимо дотримуватися терміну подання такого Звіту.

Зважаючи на порушення попередніх домовленостей, це питання буде внесено для обговорення під час зустрічі з Міністром доходів і зборів України О.В. Клименком, яка відбудеться найближчим часом. Крім цього, ФПУ надіслала до Міністерства доходів і зборів України відповідне звернення, в якому висловила крайнє занепокоєння ситуацією, що склалася.

Федерація профспілок України докладе максимальних зусиль для вирішення цієї проблеми.

 

Департамент бюджетної політики та соціального захисту