bud4

 

На сайті Міністерства фінансів України розміщено законопроект "Про внесення зміни до статті 265 Податкового  кодексу України щодо податку на нерухоме  майно, відмінне від земельної ділянки" http://www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=361224&cat_id=361 , який передбачає внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування податком на нерухомість не житлової площі нерухомості, як це передбачене зараз, а загальної площі.

Таким чином, це означає, що до категорії оподатковуваних автоматично ввійдуть балкони, санвузли, коридори, комори тощо. 

Мінфін пояснює, що такий підхід відповідатиме принципу соціальної справедливості в оподаткуванні, передбаченому статтею 4 Податкового кодексу. Адже зважаючи на можливість переобладнання, перепланування житлового будинку, житлового приміщення, переведення житлових будинків і житлових приміщень у нежилі (передпокій, хол, більярдна, тренажерний зал, сауна, басейн тощо), справляння податку з житлової площі створюватиме ситуацію, за якої платники податку, які мають однакові за загальною площею квартири і будинки та приблизно однаковий рівень платоспроможності, сплачуватимуть до бюджетів різні суми податку залежно від особливостей планування об’єктів житлової нерухомості.

З іншого ж боку, для окремих категорій громадян з невисоким доходом такі зміни можуть бути фінансово обтяжливими, адже необхідно буде сплатити приблизно на 30-50% більше податку на нерухомість.

Наразі ФПУ готує зауваження до проекту  "Про внесення зміни до статті 265 Податкового  кодексу України щодо податку на нерухоме  майно, відмінне від земельної ділянки" для направлення їх до Мінфіну і пропонує долучитися до такої роботи,  надіславши аргументовані зауваження та пропозиції до даного проекту на ел. адресу: nalog@fpsu.org.ua до 30 січня ц.р.

 

Департамент бюджетної політики

та соціального захисту