subsidiya 

 

В рамках виконання Генеральної угоди у січні 2013 року Спільний представницький орган об’єднань профспілок розглянув і погодив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 13 Положення про порядок призначення та надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

     Проект акта підготовлено Мінсоцполітики з метою спрощення порядку адресного надання житлових субсидій населенню. У проекті запропоновано встановити, що для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, або інформацію з територіального органу Пенсійного фонду щодо індивідуальних відомостей про застрахованих осіб.

     Такий підхід дозволить спростити процедуру збирання довідок про доходи для осіб, які змінили місце роботи, або місце роботи яких територіально знаходиться в іншому місці, ніж бухгалтерія підприємства.

     Слід зазначити, що питання удосконалення методології призначення та доступності житлових субсидій – один із стратегічних напрямків роботи Федерації профспілок України, спрямований на підвищення соціального захисту населення в умовах зростання цін і тарифів. Заявлені раніше відповідні вимоги профспілок поступово відображаються у нових нормативно-правових актах, якими вносяться зміни до Положення про порядок призначення та надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

 

                                      Департамент бюджетної політики

                                      та соціального захисту