2013 012 013

 

Ініціативи ФПУ щодо справедливого оподаткування обговорено 29 січня у Будинку спілок під час робочої наради за участю представників членських організацій ФПУ, профільних урядових міністерств, фахівців апарату ФПУ.
З вступним словом до присутніх звернувся заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк, який повідомив, що 2013 рік має пройти під гаслом соціальної справедливості. Він також сказав, що до дня соціальної справедливості, який відзначатиметься 20 лютого, ФПУ підготувала низку ініціатив, спрямованих на запровадження в Україні принципів гідної праці, та підтриманих нашими партнерами і окремими міжнародними інституціями.
Так, ФПУ звернулась до Міжнародного бюро праці з ініціативою розробити Рекомендації МОП про справедливе оподаткування заробітної плати, як важливого інструменту для припинення податкової дискримінації в оподаткуванні. У МБП позитивно сприйняли зазначене та повідомили, що пропозицію ФПУ планується розглянути на засіданні Адміністративної ради. З метою об'єднання зусиль та солідарної підтримки своєї ініціативи ФПУ звернулася до Всеєвропейської регіональної ради, Міжнародної конфедерації профспілок, Загальної конфедерації профспілок, Федерації незалежних профспілок Росії, від окремих організацій вже отримано підтримку, також у цій справі ФПУ підтримує Федерація роботодавців України.
Під час обговорення зазначалося, що основними принципами, які можуть бути покладені у основу Рекомендацій, є такі:
- звільнення від оподаткування мінімального рівня доходу, необхідного для життя працівника і членів його сім'ї - еквівалент собівартості відтворення робочої сили;
- припинення податкової дискримінації в оподаткуванні трудових доходів (заробітна плата) - рівень податкового навантаження на доходи від трудової діяльності не повинен бути вищим, ніж рівень податкового навантаження на доходи від нетрудової діяльності (відсотки по депозитним внескам, дивіденди та ін..);
- звільнення від оподаткування певних витрат для забезпечення професійної конкуренції і трудової реабілітації (за навчання в освітніх установах, медичні послуги, а також придбання житла в рамках життєвих необхідних норм).
У підсумку учасники наради домовились про те, що ухвалення ініційованих ФПУ Рекомендацій може відіграти важливу роль у подоланні бідності серед працюючих, досягненні соціальної справедливості, - що є ключовими елементами гідної праці та цивілізованого суспільства.

 

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

2013 012 009

 

2013 012 010

 

2013 012 002

 

2013 012 006