bogatstv2 

 

На сайті Міністерства фінансів України розміщено законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства та предметів розкоші», який передбачає внесення змін до Податкового кодексу щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до цього проекту Міністерство фінансів України, зокрема пропонує змінити назву цього податку та підхід до його сплати, передбачивши оподаткування як нерухомого, так і рухомого майна. (Порівняльна таблиця додається)

Мінфін пояснює, що зазначений проект має на меті забезпечити принцип соціальної справедливості в оподаткуванні шляхом оподаткування окремих об’єктів рухомого та нерухомого майна, оскільки існуюча в Україні різниця (більше ніж в 10 разів) між максимальними i мінімальними доходами громадян, а також відсутність дієвого механізму оподаткування великих доходів громадян призводять до соціальної дискримінації та не забезпечують ефективний перерозподіл багатств у суспільстві. (Аналіз впливу регуляторного акту).

Водночас з прийняттям цього законопроекту суттєво збільшується кількість об’єктів оподаткування та змінюється підхід до визначення ставок податку, що вимагає виваженого підходу для уникнення збільшення податкового навантаження на окремі категорії платників податків з невисокими доходами.

Наразі ФПУ готує зауваження до проекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства та предметів розкоші» для направлення їх до Мінфіну і пропонує долучитися до такої роботи, надіславши аргументовані зауваження та пропозиції до даного проекту на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 14 лютого ц.р.

 

 

Довідково : зазначений законопроект знаходиться на сайті Мінфіну :

http://www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/article%3fart_id=362342&cat_id=42320

 

 

Департамент бюджетної політики та соціального захисту