2013 030 009

 

У рамках проведення ФПУ тижня заходів з нагоди Дня соціальної справедливості 15 лютого у Будинку спілок відбувся експертний семінар на тему: "Гідне життя для всіх! Соціально справедливий прожитковий мінімум", організований Департаментом бюджетної політики та соціального захисту ФПУ і Регіональним Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

У заході взяли участь представники Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи, Академії праці та соціальних відносин, Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, представники секретаріату Комітету ВРУ з питань соціальної політики та праці та ін.

З вступним словом до присутніх звернувся заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк, який нагадав про ініціативу ФПУ щодо запровадження щорічного відзначення в Україні Дня соціальної справедливості на державному рівні з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та необхідності спільної побудови в Україні суспільства соціальної справедливості.

Профспілкова ініціатива була підтримана Президентом України, і цього року ми вдруге 20 лютого відзначаємо День соціальної справедливості. С.М.Кондрюк нагадав про необхідність підвищувати у суспільстві престиж людини праці та наголосив на необхідності утворення таких умов, щоб людина, яка працює, мала би можливість забезпечити свої потреби за рахунок зарплати, яку вона чесно заробила. Наголошувалося на тому, що потребує зміни доктрина соціального розвитку держави.

Учасники семінару обмінялися думками з приводу того, які недоліки і слабкі сторони існують у системі прожиткового мінімуму в Україні, як можна удосконалити цю систему та чому необхідно впровадити зміни. Які зміни потрібно внести до законодавства?

У підсумку роботи було розроблено проект резолюції учасників конференції щодо вдосконалення системи прожиткового мінімуму в Україні.

ІАЦ

 

2013 030 011

 

2013 030 022

 

2013 030 007

 

2013 030 001