foto

Голова ФПУ Ю.М. Кулик звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики В.Ю.Хомутинніка з проханням вирішити проблему, яка виникла на Державному концерні «Укроборонпром», шляхом внесення відповідних змін до Податкового кодексу України.

Під реальною загрозою знищення перебуває КП "НВК "Іскра", яке входить до складу Державного концерну "Укроборонпром" (один з небагатьох в Україні виробників складних радіолокаційних систем, м. Запоріжжя), на якому 3 тис. працівників можуть опинитися на межі виживання, будучи не в змозі прогодувати себе і свою сім'ю через втрату робочих місць.

Ситуація спричинена змінами, внесеними до п. 3 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України відповідно до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм" від 24.05.2012 №4834-VI.

Сутність проблеми полягає в тому, що з 1 січня ц.р. підприємства з доходом один мільйон гривень та більше, які мають від'ємне значення об'єкта оподаткування за 2012 р. мають можливість включити ці суми до витрат не в повному обсязі (як це було раніше), а лише частково – по 25% впродовж чотирьох років (до 2015 року), що на 75% збільшує оподатковуваний прибуток підприємств.

Негативними наслідками такої ситуації є неможливість відновлення обігових коштів, зростання заборгованості з виплати заробітної плати, порушення термінів розрахунків з банками та іншими кредиторами і, зрештою, зменшення валютних надходжень, які б підприємство отримало у разі успішного виконання міжнародних контрактів.

 

 

Департамент бюджетної політики

та соціального захисту