minfin-privlek-604-mln-grn

В рамках обговорення розміщеного на сайті Міністерства фінансів України проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо справляння плати за землю)», Голова ФПУ Ю.М. Кулик звернувся до Мінфіну, акцентуючи увагу на тому, що окремі норми даного проекту є неприйнятними та соціально несправедливими.

Оскільки схвалення передбачених проектом змін призведе, зокрема, до зниження рівня доходів значної частини громадян, яким необхідно буде сплатити приблизно в 3 рази більше земельного податку порівняно з його діючим розміром, що неодмінно позначиться на низькооплачуваних та малозабезпечених верствах населення.

Якщо ж враховувати низький рівень життя населення України, то в основі усіх змін податкової політики України повинні домінувати соціальні пріоритети з метою зростання соціального рівня населення та економіки в цілому.

Крім цього, у листі до Мінфіну зазначено, що вищезгадані зміни не відповідають урядовим намірам щодо системного та виваженого підходу до вирішення соціально важливих питань. Передбачається, що ключовим ідейним документом у цьому напрямі має стати Концепція соціального розвитку держави на 2013-2023 роки, розробку якої ініційовано Міністерством соціальної політики України.

 

  

Департамент бюджетної політики

та соціального захисту