IMG 1730 

Які недоліки і слабкі сторони є у системі формування тарифів і цін на комунальні послуги? Чому необхідно у цій сфері провести зміни? Як можна удосконалити систему формування цін і тарифів? Якою у зв’язку з цим має бути позиція профспілок? Ці та інші актуальні питання обговорили 12 березня учасники круглого столу, що відбувся у Будинку профспілок.

 

Відкриваючи дискусію, заступник Голови Федерації профспілок України С.М.Кондрюк наголосив на тому, що ситуація з якістю, доступністю та вартістю комунальних послуг не може задовольняти ані їх виробників, ані їх споживачів. Говорячи про позицію профспілок з цього питання, він назвав три основні принципи.  

По-перше, профспілки розуміють ринкову необхідність рентабельності всіх підприємств та організацій, які надають комунальні послуги населенню.

По-друге, для всіх верст населення, незважаючи на їх доходи, має бути гарантована доступність щодо отримання якісних послуг. А для цього необхідно забезпечити платоспроможність людей та подолання «енергетичної бідності».

По-третє, профспілки категорично проти перекладання витрат виробника на плечі населення.

«Безперечно, має бути проведена кардинальна реформа оплати праці, щоб вона нарешті стала рентабельною, щоб не вигадувались чергові соціальні дотації щодо працюючої людини», - сказав він. І додав: «Позиція та поведінка держави у цій сфері викликає подив. Вона декларує пільги, але не закладає їх у держбюджет. Ще гірше – навіть ті пільги та субсидії, що закладено, виплачуються зовсім нерівномірно: три квартали практично нічого, а в останньому – все».

У виступах керівника Департаменту бюджетної політики та соціального захисту ФПУ Л.В.Остапенко, завідувача кафедри соціології та соціального управління Академії праці та соціальних відносин С.П.Барматової, голови Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України С.С.Шишова, начальника Управління цінової політики Департаменту економіки та інвестицій КМДА В.І.Ястурбінського, керівника Управління соціального захисту ФПУ О.М.Алексадрової та інших пролунали конструктивні пропозиції щодо удосконалення системи формування тарифів і цін на комунальні послуги, а також щодо підвищення якості громадського контролю за цим процесом. Підкреслювалось: у відповідні закони та у систему контрою за його практичною реалізацією мають бути внесені необхідні зміни, які будуть сприяти підвищенню якості послуг та забезпеченню соціально-економічного захисту людини праці.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

IMG 1719

 

IMG 1688

 

IMG 1683

 

IMG 1741